Anna Kowalczyk

Absolwentka stosunków międzynarodowych UWM. Od 2019 roku pisze artykuły dla gazeta.pl. Specjalizuje się w szeroko pojętych tematach kulturalnych i lifestylowych.

Interesuje się psychologią, historią oraz polityką zarówno krajową jak i międzynarodową. W wolnych chwilach lubi czytać thrillery przygodowe, oglądać horrory (które jednak ją bardziej rozśmieszają niż straszą ) oraz piec ciastka.

 • Największe wodospady w Norwegii - które z nich warto zobaczyć?
 • Wyciągi krzesełkowe w Polsce - najciekawsze i najdłuższe. Które z nich warto wybrać?

  Wyciągi krzesełkowe w Polsce - najciekawsze i najdłuższe. Które z nich warto wybrać?

  Wyciągi krzesełkowe a właściwie koleje krzesełkowe pozwalają na szybki wjazd osób uprawiających sporty zimowe, czy też zwykłych turystów na wyżej położone tereny. Wiele wyciągów krzesełkowych w Polsce - oprócz swojej praktycznej funkcji transportowej zapewnia przy okazji możliwość napawania się pięknymi widokami podczas wjazdu i zjazdu.

 • Kolejki linowe na świecie - najdłuższe, najciekawsze i z najpiękniejszymi widokami
 • Kolejki linowe w Europie - gdzie warto skorzystać z kolejki?

  Kolejki linowe w Europie - gdzie warto skorzystać z kolejki?

  Kolejki linowe w Europie stanowią niewątpliwą atrakcję turystyczną, dowożąc turystów w najwyżej położone miejsca. Niekiedy mogą również stanowić część komunikacji miejskiej - szczególnie w zatłoczonych aglomeracjach. Przedstawiamy najciekawsze kolejki linowe w Europie.

 • Wakacje w lutym - gdzie warto polecieć, by cieszyć się słońcem?

  Wakacje w lutym - gdzie warto polecieć, by cieszyć się słońcem?

  Wakacje w lutym? Jak najbardziej! To świetny okres na wypoczynek od codzienności, szczególnie gdy wybierzemy miejsce, gdzie możemy cieszyć się słońcem i prawdziwie letnią temperaturą z dala od tłumu turystów. Podpowiadamy, które kierunki podróży są gwarantem doskonałej, letniej pogody.

 • Dublin - najlepszy kierunek na wrześniowy urlop [WAŻNE INFORMACJE, ATRAKCJE, ZABYTKI]
 • Budapeszt - co warto zobaczyć w węgierskiej stolicy? [PRZEWODNIK]

  Budapeszt - co warto zobaczyć w węgierskiej stolicy? [PRZEWODNIK]

  Budapeszt jest stolicą Węgier i jednym z najpiękniejszych i najbardziej zaludnionych miast Europy. Nazywany Paryżem Wschodu przyciąga turystów zabytkami, licznymi muzeami, urokliwymi uliczkami, serwującymi pyszne jedzenie restauracjami i barami oraz wieloma atrakcjami dla młodszych i starszych. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Budapeszcie.

 • Malediwy - rajskie wakacje na każdą kieszeń [WAŻNE INFORMACJE, CENY, ATRAKCJE]

  Malediwy - rajskie wakacje na każdą kieszeń [WAŻNE INFORMACJE, CENY, ATRAKCJE]

  Malediwy to około 1200 niewielkich, prawdziwie rajskich wysp położonych na Oceanie Indyjskim. Wspaniała pogoda, rafy koralowe oraz przejrzysta woda sprawiają, że Malediwy są jednym z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc na świecie. Niestety szacuje się, że ze względu na stale podnoszący się poziom oceanów Malediwy znikną z powierzchni naszej planety do 2100 roku. Nie warto więc zwlekać z ich odwiedzeniem, szczególnie że wakacje na malediwskich wyspach nie muszą zrujnować naszego budżetu.

 • Malta - odwiedź to słoneczne państwo jeszcze w te wakacje! [WYCIECZKI, WAŻNE INFORMACJE, CENY, WALUTA]
 • Największe aquaparki na świecie - top 10 największych parków wodnych

  Największe aquaparki na świecie - top 10 największych parków wodnych

  Pobyt w aquaparku stanowi atrakcję zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Szczególnie jeżeli odwiedzimy taki o imponującej powierzchni, a dodatkowo wypełniony mnóstwem długich, krętych zjeżdżalni, sztucznych rzek czy basenami z falami. Jakie parki warto odwiedzić? Przedstawiamy listę największych aquaparków na świecie.

 • Największe aquaparki w Europie - które obiekty warto odwiedzić?

  Największe aquaparki w Europie - które obiekty warto odwiedzić?

  Wizyta w największym aquaparku w Europie to bez wątpienia jedna z większych atrakcji dla dzieci, chociaż pewnie nie brakuje i dorosłych fanów wodnych przyjemności takich jak zjeżdżalnie czy relaks w basenie termalnym. Istniejące na naszym kontynencie aquaparki różnią się między sobą ofertą atrakcji i wielkością powierzchni. W tym artykule przedstawiamy największe aquaparki w Europie.

 • Największe parki narodowe w USA - który z nich warto zobaczyć?

  Największe parki narodowe w USA - który z nich warto zobaczyć?

  Największe parki narodowe USA zajmują powierzchnię ponad trzydziestu tysięcy kilometrów kwadratowych. W całych Stanach Zjednoczonych znajduje się aż 59 parków narodowych chroniących najbardziej unikatowe oraz zagrożone wymarciem gatunki roślin oraz zwierząt. Przedstawiamy listę największych parków narodowych w USA, które warto zobaczyć.

 • Największe parki narodowe w Europie - które z nich warto odwiedzić?

  Największe parki narodowe w Europie - które z nich warto odwiedzić?

  Parki narodowe są obszarami, które podlegają prawnej ochronie krajów znajdujących się na danym kontynencie, głównie przez unikatowość tamtejszych gatunków oraz ekosystemu. W Europie istnieje ponad 300 parków narodowych o różnej powierzchni, wśród nich znajdziemy te o powierzchni zarówno kilkunastu, jak i kilku kilometrów kwadratowych. Przedstawiamy największe parki narodowe w Europie, które warto odwiedzić.

 • Najgłębsze jeziora w Polsce - czy znasz je wszystkie?

  Najgłębsze jeziora w Polsce - czy znasz je wszystkie?

  Wypoczynek nad wodą, na łonie natury to rodzaj relaksu coraz chętniej wybierany przez Polaków. Dla osób, które nie przepadają za tłocznymi plażami nadmorskich miejscowości, polecamy wyprawę nad jezioro. Szczególnie warto poświęcić swój czas, by odwiedzić najgłębsze jeziora w Polsce, zwłaszcza te położone w przepięknym otoczeniu przyrody.

 • Najgłębsze jeziora w Europie - jak się nazywają i gdzie można je zobaczyć? [LISTA]

  Najgłębsze jeziora w Europie - jak się nazywają i gdzie można je zobaczyć? [LISTA]

  Jeziora stanowią około 2 proc. całkowitej powierzchni lądów na Ziemi. Zdecydowana większość z nich powstała w miejscu zajmowanym niegdyś przez lodowce, zaś czas ich istnienie w skali geologicznej jest dość krótki. Jeziora różnią się między sobą wielkością oraz głębokością. W tym artykule przedstawiamy najgłębsze jeziora znajdujące się w Europie.

 • Ferie zimowe: lubuskie. Atrakcje, terminy i najnowsze obostrzenia. Co robić w ferie w lubuskim?
 • Ferie zimowe 2021: łódzkie. Co robić w ferie w łódzkim? Jakie atrakcje czekają?

  Ferie zimowe 2021: łódzkie. Co robić w ferie w łódzkim? Jakie atrakcje czekają?

  Ferie zimowe w województwie łódzkim, jak i w pozostałych województwach wyjątkowo odbędą się w jednym terminie - od 4 do 17 stycznia 2021 roku. W tym czasie uczniowie nie mogą liczyć na swobodę, taką jak w poprzednich latach, bowiem zimowy wypoczynek obwarowany jest licznymi obostrzeniami. Co robić? Gdzie wybrać się na jednodniową wycieczkę?

 • Ferie zimowe 2021: podlaskie. Terminy, obostrzenia i atrakcje. Co robić w ferie na Podlasiu?

  Ferie zimowe 2021: podlaskie. Terminy, obostrzenia i atrakcje. Co robić w ferie na Podlasiu?

  Ferie zimowe 2021 w województwie podlaskim - jak i w całej Polsce, będą inne niż zwykle. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia większość uczniów spędzi je w domach. Podpowiadamy, kogo nie dotyczą ograniczenia i gdzie można aktywnie spędzić czas podczas ferii zimowych w województwie podlaskim. Gdzie wybrać się na jednodniową wycieczkę, a co robić w domu?

 • Ferie zimowe 2021: lubelskie. Jakie atrakcje czekają na Lubelszczyźnie?

  Ferie zimowe 2021: lubelskie. Jakie atrakcje czekają na Lubelszczyźnie?

  Ferie zimowe 2021 w województwie lubelskim odbędą się w dniach od 4 do 17 stycznia - tak jak w całej Polsce. W związku z obostrzeniami nie wszystkie dzieci spędzą ten czas w wymarzony, aktywny sposób. Wyjaśniamy, kto może zorganizować zimowy wypoczynek i kto z niego skorzysta. Co można robić na Lubelszczyźnie w tym czasie?

 • Ferie zimowe 2021: warmińsko-mazurskie. Terminy, obostrzenia i atrakcje. Co robić na Warmii i Mazurach?

  Ferie zimowe 2021: warmińsko-mazurskie. Terminy, obostrzenia i atrakcje. Co robić na Warmii i Mazurach?

  Ferie zimowe 2021 w województwie warmińsko-mazurskim, podobnie jak w całym kraju odbywać się będą w dniach od 4 do 17 stycznia 2021 roku. Z uwagi na pandemię COVID-19 mocno ograniczono możliwość udziału uczniów w zimowym wypoczynku. Wyjaśniamy, jakie obowiązują obostrzenia, kto może skorzystać z organizowanych stacjonarnie półkolonii i co można zobaczyć na Warmii i Mazurach.