Joanna Klimowicz

Z wykształcenia prawniczka, od 20 lat związana z dziennikarstwem, pracuje w gazecie codziennej.

Podróże to dla mnie odskocznia, ucieczka od rzeczywistości, nałóg i pasja. Odwiedziłam jak do tej pory około 30 krajów, w tym m.in. Iran, Filipiny, Gwatemalę. Zawsze szukam spotkania z drugim człowiekiem, zwłaszcza jeśli jest ono mostem ponad granicami i kulturami. Uwielbiam ciepłe morza, wino i salsę.

Joanna Klimowicz
 • Gdzie wyjechać po sezonie? Saloniki jesienią tętnią życiem

  Gdzie wyjechać po sezonie? Saloniki jesienią tętnią życiem

  Grecja twardo dzierży palmę pierwszeństwa pośród najlepszych celów podróży, a warto wiedzieć, że jesień nic a nic jej nie ujmuje. Ba, dopiero teraz można w pełni cieszyć się zwiedzaniem zabytków i centrów miast, takich jak studenckie, wielokulturowe Saloniki. Pod jednym warunkiem - jeśli jesteśmy zaszczepieni.

 • Pomysł na boskie wakacje. Siedem punktów do zobaczenia na Chalkidiki

  Pomysł na boskie wakacje. Siedem punktów do zobaczenia na Chalkidiki

  Odkąd podróże do Grecji znów są możliwe, Polacy chętnie wybierają na urlop Półwysep Chalcydycki nad Morzem Egejskim, gdzie najłatwiej znaleźć plaże oznaczone Błękitną Flagą. Ale wschodni region Chalkidiki oferuje dużo więcej. I budząc się do życia po lockdownie, spragniony jest turystów.

 • Już można! Do Grecji i z powrotem z paszportem covidowym

  Już można! Do Grecji i z powrotem z paszportem covidowym

  Formalności jest dużo więcej, trzeba postarać się o zaświadczenia o szczepieniu, negatywne wyniki testu na koronawirusa bądź dokument o przechorowaniu i wciąż wypełniać formularze lokalizacyjne. Ale do Grecji można już wjechać i swobodnie po niej podróżować. Byłam, sprawdziłam i przekonałam się - zaszczepieni mają lepiej.

 • Murale na deskach stodół. Podróż szlakiem "Cichego memoriału"

  Murale na deskach stodół. Podróż szlakiem "Cichego memoriału"

  - Deski na pierwszy rzut oka są trudniejszym technicznie podłożem, ale zdecydowanie szybciej mi się na nich tworzy niż na białych ścianach. Jestem zdania, że ściany stodół są obrazami, które dawno już zaczęły się malować, a ja tylko dopełniam dzieła postaciami z fotografii - mówi artysta Arkadiusz Andrejkow.

 • Zwolnij, odetchnij, powtarzaj. Region w Polsce, który święci triumfy. "Krajobrazy skradły nasze serca"