Ten włoski region jest mało znany, a ma najpiękniejsze plaże! Ceny wycieczek pozytywnie zaskakują

Kalabria - najbardziej wysunięty na południe fragment Włoch, wciąż pozostaje tajemnicą dla większości turystów, którzy stawiają na komercyjne regiony Italii. Cudowne, piaszczyste plaże, błękitna woda i niewielkie klimatyczne miasteczka czynią z regionu wymarzone miejsce do letniego odpoczynku. A ceny? Pozytywnie zaskakują!

Kalabria zachwyca przyrodą!

Scilla, Kalabria, WłochyScilla, Kalabria, Włochy fot. Shutterstock

Kalabria mimo, że obfita w piaszczyste plaże, to zachwyca zupełnie czym innym! To dla bujnej i pięknej przyrody warto odwiedzić ten region, o czym przekonasz się zwiedzając parki - Pollino, Sila i Aspromonte. W pierwszym z nich zobaczysz rzadkie i unikatowe przejawy fauny i flory, z wilkiem apenińskim na czele. Spotkasz tu również formy polodowcowe w postaci kanionów, jaskiń i wąwozów. Drugi z parków, Park Narodowy Sila, daje możliwość zobaczenia majestatycznego masywu górskiego Sila wraz z malowniczymi jeziorami. Natomiast Park Narodowy Aspromonte słynie przede wszystkim z przepięknych wodospadów oraz ruin, będących pozostałościami dawnej obecności Greków na tym terenie. Kalabria to miejsce, w którym z pewnością nie będziesz się nudzić!

Najpiękniejsze plaże w Kalabrii? Te będą strzałem w dziesiątkę

Z utęsknieniem czekałaś na moment, w którym będziesz mogła beztrosko wylegiwać się na plaży? Kalabria ma wiele do zaoferowania! Capo Vaticano leży na Wybrzeżu Tyrreńskim, określanym mianem Costa degli Dei. Turkusowa woda, piaszczysta plaża, malownicze skały i klify wznoszące się ponad poziomem morza, tworzą niezrównany klimat! Nie sposób pominąć także plaży Grotticelle. Oddzielona formacjami skalnymi zachwyca na tyle, że od razu chce się tam wrócić. Beztroskie wakacje w tym pięknym miejscu są możliwe - wystarczy, że już teraz zarezerwujesz termin na lato 2022! Ceny na szczęście pozytywnie zaskakują. Wycieczki kosztują nawet mniej niż 2000 złotych.

Kalabria to raj dla miłośników zwiedzania

Włochy Kalabria/shutterstockWłochy Kalabria/shutterstock Włochy Kalabria/shutterstock

W Kalabrii nie brakuje przepięknych sakralnych budowli i malowniczych miasteczek, dlatego ten region będzie gratką dla osób lubiących zwiedzać. I mimo, że jest tego sporo to na uwagę zasługuje Reggio Calabria – stolica z imponującym Zamkiem Aragońskim oraz ruinami antycznych budowli, takich jak sanktuarium Demeter i Persefony. Warto także zahaczyć o Gerace, które to miasteczko słynie z klimatycznej miejskiej zabudowy. Wąskie uliczki z kamiennym brukiem budują urokliwą atmosferę nadmorskiej miejscowości. Terminy na lato 2022 szybko znikają, już teraz zacznij rozglądać się za ofertami wycieczek!

Więcej o: