Europejski kraj wybierany najczęściej przez Rosjan. Turyści nie szczędzą grosza

Rzym, Wenecja i Werona cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów z Rosji. Obywatele Federacji Rosyjskiej równie chętnie wypoczywają na Sycylii czy Sardynii. Od połowy kwietnia touroperator Pac Group cieszy się znacznym wzrostem rezerwacji wycieczek do Włoch.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Co będzie się działo na froncie w Donbasie?

Po objęciu sankcjami gospodarczymi Federację Rosyjską znaczna część świata stała się niedostępna dla jej obywateli. Zamknięcie przestrzeni powietrznej ogłosiły m.in. Stany Zjednoczone, Kanada i kraje Unii Europejskiej. Nie oznacza to, że na terenie tych państw nie mogą przebywać Rosjanie, biura podróży wciąż więc oferują swoim klientom wczasy na terenie Europy.

Przesiadki nie są problemem

Jak informuje Russian Travel Digest, w ostatnich tygodniach zainteresowanie wzrosło szczególnie Italią. Wyjazdy do tego kraju oferuje biuro podróży Pac Group, którego klienci do Włoch dostają się, lecąc przez Belgrad, Stambuł czy Dubaj.

Rosjanie wypoczywają zarówno w dużych miastach, jak i nadmorskich kurortach. "Rezerwują teraz wycieczki do Włoch głównie na maj i czerwiec" - informuje przedstawiciel biura na łamach Russian Travel Digest. - "Duża część rezerwacji to wyjazdy do popularnych włoskich miast - Rzymu, Wenecji, Florencji i Werony. Popularne są także wakacje nad morzem. Turyści z Rosji wybierają Rimini, Sycylię i Sardynię".

Nad morzem i w uzdrowiskach termalnych spędzają od siedmiu do czternastu nocy. W miastach od trzech do siedmiu nocy. Średnio za 7-dniowy pobyt z przelotem i noclegiem w dobrym hotelu na Sycylii w szczycie sezonu (wyjazd 29 czerwca) dla rodziny 2+1 – trzeba zapłacić 3740 euro (17 562 zł). Większość turystów decyduje się na pobyt w hotelach cztero- i pięciogwiazdkowych.

Inne kraje popularne wśród obywateli Federacji Rosyjskiej

Rosjanie na wypoczynek wybierają również Turcję i Egipt. Ten drugi kraj wprawdzie na początku marca przyłączył się do działań Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej i zawiesił loty do Federacji Rosyjskiej, po czym przywrócił je na początku kwietnia.

Turcja od 24 lutego, czyli od agresji Rosji na Ukrainę, nie tylko nie ograniczyła kontaktów gospodarczych i turystycznych z Rosją, ale jeszcze uruchomiła nową linię czarterową latającą pomiędzy Turcją a rosyjskimi miastami. Dzięki takim działaniom nawet 3 mln Rosjan ma spędzić wakacje m.in. na Riwierze Tureckiej. Turcja od lat jest najchętniej wybieranym kierunkiem wakacyjnym przez Rosjan. W 2021 roku urlop spędziło tu 4,7 mln turystów z Federacji Rosyjskiej, w 2022 roku liczba ta miała wzrosnąć nawet do 7 mln. Założenia i ambitne plany branży turystycznej pokrzyżowała inwazja Rosji na Ukrainę.

 Źródła: Russian Travel Digest, Unian, Wprost

Więcej o: