Egipt zmienia decyzję w sprawie Rosji. Straty już są dotkliwe

Egipskie linie lotnicze w marcu zawiesiły loty do Rosji z powodu inwazji na Ukrainę i branża turystyczna już liczy straty. Dlatego od 15 kwietnia rosyjscy turyści będą mogli wsiąść na pokład EgyptAir i bezpośrednio dostać się z Moskwy do Kairu.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Należy rozmawiać z Putinem? Kowal: Zełenski stoi przed diabelskim dylematem

Przewoźnik na wspomnianej trasie będzie latał raz dziennie. Jednocześnie EgyptAir informuje, że istnieje możliwość wykonania dodatkowych lotów. W takiej sytuacji trzeba skontaktować się z agentami turystycznymi lub obsługą klienta linii lotniczej. Narodowy egipski przewoźnik przypomina, że wciąż obowiązują przepisy związane z pandemią. 48 godzin przed lotem należy wykonać test PCR. 

Czarnobyl podczas wojny w Ukrainie Szarańcza rzuciła się na materace pod Czarnobylem. "Kaloryfery zostawili"

Warto dodać, że linie lotnicze EgyptAir zostały ubezpieczone na ryzyko działań wojennych lub porwania.

700 tys. turystów z Federacji Rosyjskiej 

Rosjanie chętnie wypoczywają w Turcji, na Cyprze i w Egipcie. Ambasador Rosji w Kairze Gregory Borisenko podał, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni 2022 roku Egipt odwiedziło ok. 125 tys. rosyjskich turystów. W całym ubiegłym roku odpoczywało tam ok. 700 tys.

Sri Lanka Cessanis wyzwany przez Rosjan. "Obrzydliwa polska świnia"

Przyjazny kierunek dla Rosjan

Egipt znalazł się na liście tzw. przyjaznych kierunków dla Rosjan. Agencja Rostourism wymienia na niej również m.in.: Turcję, Tunezję, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chiny, Indie i Wietnam.  

Od 9 kwietnia Rosja wznowiła połączenia do 52 krajów, tłumacząc tę decyzję luzowaniem obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Federacja Rosyjska wznowiła loty do i z Argentyny, RPA i innych "przyjaznych krajów", czyli tych, które nie przyłączyły się do ostatniej fali zachodnich sankcji wobec Moskwy. Inne kraje, do których Rosja wznowiła loty, to Izrael, Algieria, Chiny, Liban, Peru i Pakistan.

Rostourism ostrzega, że "wiele kierunków, w tym niektóre kraje Ameryki Łacińskiej, nie są dostępne dla turystów z powodu ograniczenia przestrzeni powietrznej przez Unię Europejską i m.in. Kanadę, dlatego odradza podróże na Kubę, Dominikanę, do Meksyku i Wenezueli". Agencja przypomniała, że wakacje można spędzić także na terytorium Rosji.

Źródło: dailynewsegypt.com, TASS

Więcej o: