Mimo embarga rosyjskie linie wciąż latają. Loty trwają nawet 28 godzin. Flightradar24 publikuje zdjęcie

Aerofłot od tygodnia nie realizuje połączeń międzynarodowych. Ale inni rosyjscy przewoźnicy nie zostali uziemieni. Azur Air i Nordwind ściągają choćby rodaków z Kuby czy Meksyku. Jednak loty znacznie się wydłużyły. Niektóre potrafią trwać nawet 28 godzin.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Gen. Pacek: Rosja jest przygotowana na długą wojnę, ale nie przewidziała sankcji

USA, Kanada i kraje Unii Europejskiej zamknęły przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych. Narodowy przewoźnik zawiesił swoją działalność (lata jeszcze do Białorusi). Na jego uziemieniu korzystają inne linie lotnicze. 

Rosjanie wracają z wakacji

Informowaliśmy kilka dni temu, że na pokładzie samolotów linii czarterowej Nordwind wracają turyści z Kuby. Aby jednak, nie złamać zakazu i nie naruszyć przestrzeni powietrznej, muszą nakładać drogi. Połączenia stają się dłuższe, czas rejsów znacznie się wydłuża, rosną koszty paliwa.

Flightradar24 śledzi trasy

Na trasie na Kubę i do Meksyku lata również inna linia Azur Air. Serwis Flightradar24 opublikował zdjęcie, na którym można prześledzić trasę rosyjskich samolotów. Po wystartowaniu z moskiewskiego portu lotniczego Wnukowo, pilot podjął decyzję o międzylądowaniu w Agadirze w Maroku po 11 godzinach lotu (trasa wynosi 4599 km). A następnie po sześciu godzinach maszyna odleciała do Cancun, pokonując pozostałe 7700 kilometrów w kolejne 11 godzin. Podróż pomiędzy Rosją a Cancun zajęła 28 godzin.

Branżowy portal rynek-lotniczy.pl przypomina, że przed wprowadzonymi sankcjami, lot z Moskwy do Cancun w Meksyku trwał 13 godzin i odbywał się nad Finlandią, Norwegią i Szwecją. Inne trasy do Ameryki Łacińskiej również zostały zmienione. Lot Azur Air z Moskwy do Varadero na Kubie został wydłużony o trzy godziny. Nordwind zmienił trasę lotu do Los Cabos w północno-zachodniej części Meksyku. Zamiast z Moskwy-Szeremietiewa wystartował z Pietropawłowska Kamczackiego. Lot trwał 10 godzin i 25 minut.

Źródło: rynek-lotniczy.pl, Flightradar24

Więcej o: