Zatrzymać Putlera! "Jeśli Ukraina nie przetrwa, następnym celem będzie Europa"

Wcześniej w Poznaniu powstał mural ukazujący prezydenta Rosji jako Valdemorta, a w Wiedniu powstało wymowne malowidło, ukazujące głowę państwa Federacji Rosyjskiej jako Hitlera.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Biden ogłasza kolejne sankcje. Koniec z rosyjskim gazem i ropą

Austria to kraj, z którego pochodził Adolf Hitler, dyktator III Rzeszy, który rozpętał II wojnę światową. Władimir Putin, który rozpoczął inwazję na Ukrainę coraz częściej porównywany jest do niemieckiego przywódcy. Zbitkę Putler coraz częściej skandują przeciwnicy wojny, wznoszą transparenty z jego wizerunkiem. A artyści z Wiednia na murach Kanału Dunajskiego w akcie sprzeciwu stworzyli graffiti przedstawiające właśnie Władimira Putina z charakterystycznym wąsem Adolfa Hitlera i jego sposobem uczesania włosów. Dzieło jest minimalistyczne w formie i utrzymane w czarno-czerwonych barwach, które odnoszą się do stylistyki nazistów. Hasło krótkie i wymowne: "Zatrzymać Putlera!".

"Łukaszenka nie jest Białorusią"

"Pragniemy zwrócić uwagę miejscowej ludności na fakt, że kraj europejski walczy z barbarzyńską inwazją na europejskie wartości. Jeśli Ukraina nie przetrwa, następnym celem będzie zjednoczona Europa, dlatego Austria musi działać szybciej" – powiedział twórca muralu białoruskiego pochodzenia Michas Smolski

"Obowiązkiem każdego Białorusina jest nie tylko wspieranie Ukraińców w tych trudnych czasach, ale także pokazywanie, że Łukaszenka nie jest Białorusią" - dodał Smolski. 

W innym miejscu na nabrzeżu, naprzeciwko austriackiego Ministerstwa Obrony, artyści stworzyli graffiti poświęcone legendarnej reakcji ukraińskich żołnierzy z wyspy Żmijowej na rosyjski okręt wojenny. Jak poinformował Ukrinform, w Wiedniu niemal codziennie odbywają się akcje potępiające atak na Ukrainę i solidarności z narodem ukraińskim.

Ukraińscy uchodźcy bez hotelu z powodu braku certyfikatu COVID albo testuUchodźcy musieli nocować na dworcu w Stuttgarcie. Nie zapomniano o COVID-19

14 lat u władzy

Władimir Putin to dwukrotny prezydent Federacji Rosyjskiej, dwukrotny premier Federacji Rosyjskiej, szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa, urzędnik administracji prezydenta Borysa Jelcyna, pracownik administracji Petersburga, były funkcjonariusz KGB, prawnik. Zawiązany z partią polityczną Jedna Rosja. Za rządów Władimira Putina Federacja Rosyjska wdała się w konflikt militarny z Czeczenią, Ukrainą i Gruzją. Na jego rozkaz 24 lutego 2022 roku rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę.

'Pałac Putina' wg fundacji Navalnego"Pałacu Putina" na mapach nie znajdziesz. Czy tam ukrywa się prezydent Rosji?

- Dla niego jest ona grą interesów i potencjałów. Jeśli masz przewagę, muszą z tego wynikać bezpośrednie konsekwencje. Dlatego w Zachodzie brzydzą go nie tylko kulturowe różnice, wolności, prawa człowieka. On czuje coś na kształt pogardy wobec politycznej cywilizacji, w której naga siła nie jest jedynym kryterium - mówi o Putinie w "Wyborze" (Wyd. Agora) Donald Tusk.

Źródło: www.ukrinform.ua

Więcej o: