Sylwester w ciepłych krajach to opcja dobra dla każdego. Zapraszamy na przegląd gorących ofert

Sylwester w ciepłych krajach to dość popularny sposób spędzania krótkiego urlopu w zimie i witania Nowego Roku. Szacuje się, że co dziesiąty Polak rozważa możliwość spędzenia sylwestra w ciepłych krajach. Sprawdzamy, jakie kierunki są szczególnie popularne i dlaczego.

Tani Sylwester w ciepłych krajach

Tani Sylwester w ciepłych krajach jest możliwy. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią ofertę i dobrze rozważyć wybór kierunku. Korzystanie z ofert last minute może obniżyć koszt wyjazdu w miejsce ze znacznie wyższymi temperaturami niż w Polsce, ale warto też pomyśleć o destynacjach, które są tańsze w ogólnym rozrachunku. Aby spędzić tanio sylwestra za granicą, można zdecydować się na wyjazd do Turcji bądź Egiptu.

EgiptEgipt Fot. Marcin Wołoszczak / Agencja Wyborcza.pl

Są to kraje, w których sezon turystyczny trwa praktycznie przez cały rok, zatem ceny nie są uzależnione od nasilenia ruchu turystycznego. Nie są to również najcieplejsze z możliwych do wyboru lokalizacje, zatem cechuje je nieco mniejsze obłożenie. Zwłaszcza Egipt wydaje się ciekawą propozycją dla spragnionych w grudniu ciepła i słońca Polaków. Biura podróży dysponują bogatą ofertą wycieczek do tego kraju, jest więc z czego wybierać. Warto mieć na uwadze, że lot z Polski do Egiptu trwa zaledwie od czterech do niecałych pięciu godzin, a pogoda na przełomie grudnia i stycznia jest tam idealna do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Średnia temperatura w ciągu dnia to około 20 stopni Celsjusza, nocami jest nieco chłodniej. Zatem sylwester w otoczeniu starożytnych budowli, ciepłego morza i szerokich plaż wydaje się pomysłem idealnym.

Sylwester 2023 w ciepłych krajach

Aby spędzić sylwestra 2023 w ciepłych krajach, wcale nie trzeba lecieć na drugi koniec świata. Popularnym kierunkiem podróży Polaków w sezonie zimowym są, obok Turcji czy Egiptu, Wyspy Kanaryjskie.

Wyspy KanaryjskieWyspy Kanaryjskie Fot. Maria Bobrova / Unsplash

Hiszpańskie wyspy przyciągają piaszczystymi plażami, górzystymi powulkanicznymi terenami, zróżnicowaną roślinnością i malowniczymi miasteczkami. W zależności od wybranej lokalizacji nadają się zarówno do biernego odpoczynku, jak i aktywnego spędzania czasu. Temperatura powietrza na przełomie grudnia i stycznia na Wyspach Kanaryjskich w ciągu dnia wynosi zwykle od 20 do 22 stopni Celsjusza, zaś w nocy spada do 16-18 stopni Celsjusza. Przelot samolotem na Wyspy Kanaryjskie zajmuje zazwyczaj od pięciu do sześciu godzin. Biorąc pod uwagę, że Hiszpanie lubią spędzać noc sylwestrową przy dobrej muzyce, a hucznej zabawie towarzyszy z reguły pokaz sztucznych ogni o północy, możemy się tu poczuć jak w raju.

Zobacz wideo Nie ma sylwestra bez konfetti! Możesz zrobić je sam

Wakacje - Sylwester 2023

A gdyby tak zimą zafundować sobie krótkie wakacje? Sylwester 2023 może być do tego okazją, jeśli zdecydujemy się na nieco dalszą podróż. Interesującym pomysłem może okazać się wyjazd do Tajlandii.

Plaża Malibu na wyspie Ko Phangan; spokojna, lubiana przez rodziny.Plaża Malibu na wyspie Ko Phangan; spokojna, lubiana przez rodziny. Fot. Shutterstock

Co prawda czas przelotu będzie znacznie dłuższy, niż w przypadku wyjazdu do Egiptu czy na Wyspy Kanaryjskie, średnio wynosi on od 12 do 15 godzin, jednak atrakcje zastane na miejscu powinny wynagrodzić nam wszelkie niedogodności związane z tak długą podróżą. A Tajlandia to piękne plaże i dzika natura, zestawione z buddyjską architekturą i królewskimi pałacami. Różnorodność z pewnością jest zaletą tego miejsca, które słynie z rajskich krajobrazów, ale także lokalnych potraw i charakterystycznego rzemiosła. Na dodatek na przełomie grudnia i stycznia w Tajlandii jest naprawdę bardzo ciepło, temperatura wynosi tu średnio 32 stopnie Celsjusza w ciągu dnia i nie spada w nocy poniżej 20 stopni Celsjusza. Jeśli dołożyć do tego temperaturę wody (około 28 stopni Celsjusza) i rzadko występujące opady deszczu, to przemarzniętym turystom z Polski Tajlandia może jawić się jako raj na ziemi. W takich okolicznościach przyrody powitanie Nowego Roku w towarzystwie hucznej zabawy i fajerwerków wydaje się w pełni zrozumiałe. Ciekawostką jest fakt, że Tajlandczycy sylwestra świętują dwukrotnie. Po raz pierwszy witają Nowy Rok podobnie jak my, w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Drugi raz tubylcy świętują nadejście Nowego Roku według kalendarza buddyjskiego, co ma miejsce między 13 a 15 kwietnia.

Sylwester: ciepłe kraje

Gdzie jeszcze warto spędzić sylwestra? Ciepłe kraje to również nieco bardziej odległe i egzotyczne lokalizacje. Tropikalna roślinność, rajskie krajobrazy i najgorętsze, latynoamerykańskie rytmy towarzyszą świętowaniu na Karaibach.

Dominikana słynie z niebiańskich plaż.Dominikana słynie z niebiańskich plaż. zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Kuba czy Dominikana to miejsca, gdzie można bawić się do białego rana przy dźwiękach kubańskiej salsy i sącząc orzeźwiające mojito. Egzotycznego sylwestra można spędzić także w Kenii. Osobom, które tęsknią za latem, z pewnością przypadnie do gustu zabawa w sylwestrową noc przy rytmach afrykańskiej muzyki. Natomiast ci, którzy nie lubią sztucznych ogni, powinni wybrać się na Bali. Jest to chyba jedyne miejsce na świecie, gdzie Nowego Roku nie wita się w towarzystwie pokazu sztucznych ogni.

Zobacz też: Sylwester dla singli - prezentujemy najciekawsze propozycje na świętowanie. Solo nie znaczy w samotności

Więcej o: