Eksperci polecili mało znany jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Tutaj ceny nie budzą grozy

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe co roku przyciągają tłumy turystów, którzy chcą poczuć prawdziwego ducha świąt. Choć kolorowe światełka, ozdoby i zapachy robią ogromne wrażenie, to nieco mniej przyjazne bywają ceny. Jednak w niektórych miejscach sytuacja może nas pozytywnie zaskoczyć.

Wśród organizatorów najpiękniejszych jarmarków świątecznych wymienia się m.in. Drezno, Budapeszt, Pragę czy Wiedeń. Jednak zdaniem internetowego wydania "Daily Star" warto bliżej przyjrzeć się także pewnemu miastu w Rumunii. Okazuje się bowiem, że Sybin ma do zaoferowania naprawdę wiele za stosunkowo niską cenę. 

Zobacz wideo Joanna Jabłczyńska o psychofanie. Zburzył jej spokój w Boże Narodzenie

Sybin w Rumunii. Wyjątkowy jarmark świąteczny

Sybin to malownicze miasto położone w środkowej Rumunii, a dokładniej w Siedmiogrodzie. To właśnie tutaj co roku organizowany jest magiczny jarmark świąteczny, który przyciąga tłumy mieszkańców. Na miejscu witają ich migoczące światełka, ozdoby oraz stragany z pysznymi przekąskami. Nie brakuje tam lodowiska oraz specjalnych atrakcji dla dzieci. Dla zagranicznych turystów szczególnie zachęcające mogą być również ceny.

Nasze badania pokazują, że rumuńskie miasto Sybin to jeden z najlepszych europejskich jarmarków bożonarodzeniowych, który warto odwiedzić, jeśli szukasz dobrego stosunku jakości do ceny i naprawdę autentycznych wrażeń

- powiedziała Laura Evans-Fisk, dyrektor ds. cyfryzacji i zaangażowania w eurochange.

Ceny na jarmarku w Sybinie

"Daily Star" powołał się na dane zebrane przez ekspertów z firmy eurochange i przedstawił koszta, jakie czekają na nas w Sybinie. Okazuje się, że za pokój hotelowy zapłacimy tam średnio 91 zł za osobę za noc. Za piwo zapłacimy nieco ponad cztery złote, a kubek grzanego wina niecałe dziewięć zł. Dla porównania sprzedawcy w niektórych polskich miastach życzą sobie za grzaniec nawet 20 zł. 

Naprawdę warto poczuć magię świąt w Rumunii, bo Sybin to nie tylko jarmark - wielu podróżników okrzyknęło go najpiękniejszym miastem w całym kraju. Przespacerujcie się zachwycającą starówką i wybierzcie się śladem najciekawszych zabytków. Zobaczcie Most Kłamców, Muzeum Narodowe Brukenthal czy najważniejszą prawosławną świątynię - Sobór Trójcy Świętej. Nie zapomnijcie spojrzeć na miejscowość z lotu ptaka z Wieży Ratuszowej. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: