Rekordowe zainteresowanie zimowymi wczasami na wyspie. Turyści są w niej zakochani

Nadchodząca zima dla tysięcy turystów z Polski będzie oznaczać rajskie wczasy na wenezuelskiej wyspie. Kierunek ten wraca do ofert biur podróży po ponad dekadzie i już cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego warto wybrać się w sezonie jesienno-zimowym na Margaritę? Wyjaśniamy.

Koniec sezonu letniego wcale nie musi oznaczać końca podróżowania. Wiele osób preferuje urlopowanie właśnie zimą, kiedy ceny spadają, a tłumy turystów się zmniejszają lub niemal całkowicie znikają. Biura podróży przygotowały na ten czas atrakcyjne oferty, z czego na pierwszy plan wysuwa się oferowana przez Rainbow wycieczka na egzotyczną wyspę w archipelagu Małych Antyli na Karaibach.

Zobacz wideo Borneo. Odwiedź tę wyspę, zanim będzie za późno

Rajski kierunek wraca do polskich biur podróży. Stał się hitem zimowych wyjazdów

Biuro podróży Rainbow wprowadziło do swojej oferty zimowe wczasy na wenezuelskiej wyspie Margarita. Kierunek ten zyskuje wśród turystów z Polski coraz większą popularność i, jak prognozuje Maciej Szczechura - prezes Rainbow, ten może on podbić branżę turystyczną, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. 

"Margarita sprzedaje się bardzo dobrze, czego najlepszym dowodem jest to, że pod koniec sierpnia zwiększyliśmy liczbę lotów z Polski, dostawiając samolot z Katowic. Można powiedzieć, że nie mieliśmy innego wyjścia - w kwietniu, czyli jakieś 2 miesiące od rozpoczęcia sprzedaży, na niektóre loty mieliśmy sprzedane nawet 70 procent miejsc w prawie 300-miejscowych samolotach, co tak naprawdę zdarza się bardzo rzadko", zdradził Szczechura w rozmowie z portalem fly4free.pl.

Prezes biura podróży przyznał także, że od listopada do marca przyszłego roku wyspę tę może odwiedzić aż 11 tys. Polaków. "To pokazuje, że co jakiś czas w zimowej ofercie potrzebne są nowości", dodaje. Na wymarzone wakacje w Wenezueli można dotrzeć wyczarterowanym samolotem Airbus A330 hiszpańskiej linii lotniczej PlusUltra.

Margarita, czyli zjawiskowa "perła Karaibów". Co warto zobaczyć na wyspie?

Wyspa Margarita swoją nazwę zawdzięcza językowi łacińskiemu, w którym to oznacza "perłę". Nie bez powodu w końcu nazywa się ją "perłą Karaibów". Rajski zakątek Wysp Zawietrznych, w archipelagu Małych Antyli na Karaibach oficjalnie stanowi terytorium Wenezueli. Wyspa słynie m.in. z pięknej biżuterii, czystych, piaszczystych plaż i zapierających dech w piersi krajobrazów.

Panuje tam iście tropikalny klimat. W okresie zimowym można się spodziewać temperatur sięgających nawet 27 st. Celsjusza. To idealne miejsce na wczasy pod koniec roku, kiedy to nasz kraj ogarnia pochmurna, chłodna i deszczowa aura. Na Margaricie słońce przyświeca niemal każdego dnia, a jej turkusowa woda zachęca do odprężających kąpieli nawet w listopadzie, grudniu czy styczniu. Za najpiękniejsze plaże wyspy uznaje się: Playa El Agua, Playa Paraiso oraz Playa El Yaque. Poza tym warto też odwiedzić urokliwy wodospad Salto Sapo, lagunę w Parku Narodowym La Restinga, park Canaima, a także stolicę, czyli La Asuncion, gdzie znajdziemy zabytkową, siedemnastowieczną katedrę. Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: