Trzy miejsca idealne na zimę. Biały puch sprawia, że wyglądają jak wyjęte z najpiękniejszych baśni

Choć dopiero co powitaliśmy jesień, to wiele osób zaczęło już planowanie zimowych wyjazdów. Szukacie miejsc, które prezentują się wyjątkowo bajecznie przykryte białym puchem? Podróżniczka przygotowała dla was trzy europejskie propozycje.

Katie to australijska podróżniczka, której poczynania obserwuje już ponad 264 tys. użytkowników TikToka. Na jej profilu można znaleźć nie tylko relacje z wyjazdów, ale i liczne porady oraz polecenia. Tym razem podzieliła się trzema propozycjami miejsc idealnych na wypady tej zimy. 

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Gdzie na urlop zimą? Islandia

Na liście podróżniczki znalazł się m.in. Rejkiawik. Jej zdaniem stolica Islandii ma do zaoferowania naprawdę wiele i nie da się tam narzekać na nudę. Podczas wizyty warto odwiedzić słynne Blue Lagoon, w którym można zażyć kąpieli w gorącej wodzie bogatej w minerały. Nie można ominąć tu także Złotego Kręgu, czyli popularnej trasy turystycznej w południowo-zachodniej części kraju, niedaleko stolicy. Katie dodała, że prawdziwą wisienką na torcie jest smaczne i zdrowe jedzenie. 

Zimowy urlop w Europie. Rumunia i Szwajcaria

Australijka poleca także zaplanowanie wycieczki do Transylwanii (nazywanej także Siedmiogrodem) - krainy historycznej położonej w centralnej części Rumuni. W nagraniu stwierdziła, że w tym miejscu można poczuć się jak w bajce. Majestatyczne zamki i piękne stare miasto prezentują się jeszcze bardziej bajecznie spowite białym puchem. 

Ostatnią propozycją Grindelwald. Ta mała szwajcarska wioska ma do zaoferowania niezwykłe górskie krajobrazy, stoki narciarskie i wiele fotogenicznych miejsc. Katie szczególnie poleca skorzystanie z kolejki linowej, spacer metalową kładką przylegającą do skały i rozkoszowanie się pięknymi zimowymi widokami, popijając gorącą czekoladę. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: