Spędź urlop we włoskim stylu i poleć na tę popularną wyspę. Jest tam tanio, a pogoda zawsze dopisuje

Nie ma to jak podróże poza sezonem wysokim. Ceny hoteli i pensjonatów zaczynają spadać, na miejscu nie zastaniemy już tłumów, a mimo wszystko pogoda nadal dopisuje jakby był środek lata. Dokąd wybrać się jesienią na spokojny urlop? Bez dwóch zdań warto wybrać Sycylię. Powodów jest wiele.

Sycylia cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Największa włoska wyspa oferuje masę atrakcji, zabytkowe budowle i piękne plaże z zabójczym widokiem na Morze Śródziemne. Do tego wszystkiego jest tak niezwykle ciepło, choć jesienią nie zastaniemy już nieznośnych upałów. Jeśli planujesz jesienny wyjazd, to koniecznie weź tę destynację pod uwagę. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Sycylia kusi turystów cenami. Na jesiennym urlopie można sporo zaoszczędzić

To, że po sezonie wakacyjnym ceny spadają dość znacząco nie jest tajemnicą. Nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o oferty noclegowe, choć te również zaskakują promocjami. Już ceny biletów są zaskakujące niższe od tych, które obowiązywały jeszcze w lipcu i w sierpniu. Według serwisu esky.pl do Palermo można polecieć za niecałe 200 złotych z Wrocławia, oraz za 250 złotych z lotniska w Krakowie.

Z kolei ceny noclegów wahają się od 200 do 600 złotych za noc, w luksusowych pokojach dwuosobowych. Tym sposobem w najtańszej opcji udająca się na tygodniowy urlop para zapłaci za przelot i nocleg mniej niż 1300 złotych na osobę. Wszystko dlatego, że poza sezonem wiele hoteli nawet cztero- i pięciogwiazdkowych wystawia oferty w przystępnych cenach, by zapewnić sobie stały ruch. 

Poza noclegiem i przelotem, na Sycylii jest również o wiele taniej, niż w innych turystycznych miejscowościach. Można tu dość tanio zjeść i zrobić potrzebne zakupy. Mleko kupimy za niecałe 5 złotych, makaron za niecałe 3 złote, a świeże owoce i warzywa zwykle kosztują równie niewiele, z racji na trwający tam długo okres wegetacyjny.

Co zobaczyć na Sycylii? Atrakcji turystycznych jest od groma

Obowiązkowym punktem wycieczki na włoską wyspę powinno być zwiedzenie Palermo. W mieście tym można podziwiać zachwycające okazy architektury arabsko-normańskiej, otoczone licznymi palmami. Klimatyczne, ciasne uliczki są również ważnym elementem miasta, który warto zobaczyć na żywo. Gdy jednak znudzi nam się spacerowanie wśród cegieł i betonu, warto wybrać się w pobliże Etny.

Etna jest jedynym czynnym wulkanem na całym starym kontynencie, jednak nie zniechęca to turystów od obcowania z otaczającymi ją terenami. Wiele osób wybiera się na trekking po czarnych, wulkanicznych skałami, a odważniejsi decydują się na narciarskie szaleństwo u szczytu wulkanu. 

Innym wartym odwiedzenia miejscem jest niewątpliwie Cefalú, czyli klimatyczne miasteczko, które niegdyś było rybacką osadą. Na całe szczęście zachowało się tam wiele elementów tradycyjnej wówczas zabudowy, którą dziś można podziwiać na tle spokojnego morza. Będąc już w pobliżu, warto zobaczyć także starówkę oraz majestatyczną katedrę w centrum sycylijskiego miasta Cefalú. Wrażenia zostaną z nami na długo.

Więcej o: