Tanie loty, malownicze jarmarki i najlepszy strudel. To europejskie miasto trzeba zobaczyć tej jesieni

Jesień to czas, gdy przestają doskwierać upały, z ulic znikają tłumy turystów, a ceny stają się o wiele atrakcyjniejsze niż w sezonie letnim. Dlatego też nie odkładajmy urlopu na następny rok i zaplanujmy wycieczkę w tym ciekawym okresie. Gdzie warto się wybrać?

Diana Fandul to miłośniczka podróży, która na TikToku dzieli się praktycznymi wskazówkami oraz poleceniami interesujących miejsc. Tym razem postanowiła zdradzić urokliwe miejsce, do którego warto udać się na urlop jesienią. Zobaczcie sami. 

Zobacz wideo Dynie w Przybynowie. Dyniowe Pole

Urlop jesienią. Urzekająca Ryga

Zdaniem Diany świetnym kierunkiem na jesienną wycieczkę jest Ryga. W stolicy Łotwy czeka na was drewniana i secesyjna architektura, niewielka, urokliwa starówka, malownicze dziedzińce i zabytkowe bramy. W planie podróży warto zawrzeć m.in. Bibliotekę Narodową, która zachwyca swoim monumentalnym rozmiarem i charakterystyczną przeszklona gablotą z książkami. Odwiedźcie także cerkwie i kościoły (np. Sobór Narodzenia Pańskiego), Basztę Prochową oraz Zamek Krzyżacki. 

Wybierz się do tego miejsca jesienią, jeśli chcesz odwiedzić urokliwe jarmarki, spróbować najlepszego strudla z wiśniami lub jabłkami [...] A jeśli zechcesz oderwać się od miasta, to za jedyne 1,5 euro możesz przemieścić się nad morze

- przekonywała podróżniczka. 

Urlop w październiku i listopadzie

Co więcej, ważnym argumentem przemawiającym za zarezerwowaniem lotów do Rygi są... ich atrakcyjne ceny. Diana przekonuje, że bilety w jedną stronę często można złapać za jedynie 50 zł.

Jej nagranie od czasu opublikowania w niedzielę zdążyło już dotrzeć do ponad 24 tys. użytkowników TikToka. Wielu z komentujących zgodziło się z autorką i przyznało, że Ryga jest niezwykle klimatycznym miastem. "Byłam. Polecam na szybki city break" - pisała jedna z internautek. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: