Podróżniczka pokazała, ile można kupić za... 1,70 zł. "To najtańszy kraj, w jakim kiedykolwiek byłam"

Turyści, skuszeni tanimi lotami, często rezerwują wycieczki do popularnych miejscowości. Jednak po przybyciu na miejsce przecierają oczy ze zdziwienia, przyglądając się obowiązującym na miejscu cenom. Dlatego też warto przyjrzeć się im przed zakupieniem biletu. Zdaniem podróżniczki wyjątkowo przyjazny dla portfela Polaków jest m.in. Uzbekistan.

Justyna to miłośniczka podróżowania, która chętnie dzieli się doświadczeniem, ciekawostkami i licznymi poradami w mediach społecznościowych. Zdążyła odwiedzić już 48 krajów, do których we wrześniu dołączył także Uzbekistan. Jak się okazuje, w tym miejscu ceny mogą nieźle zaskoczyć. 

Zobacz wideo Ile kosztują słodycze na lotnisku? Niemało. Oto przykład z Wrocławia

Czy w Uzbekistanie jest drogo?

Walutą obowiązującą w Uzbekistanie jest sum uzbecki, którego jednotysięczny banknot odpowiada... 36 polskim groszom. Jak zwróciła uwagę Justyna, za równowartość 100 euro w tym kraju możemy zostać milionerami. 

Uzbekistan to najtańszy kraj, w jakim kiedykolwiek byłam

- powiedziała na nagraniu. 

Co można kupić za 5 tys. sumów uzbeckich, czyli około 1,7 zł? Jak się okazuje całkiem sporo. Kwota ta pozwoli nam na zakupienie 0,5 litra benzyny, trzech biletów na komunikację miejską w Taszkencie albo dwóch biletów w Samarkandzie i Bucharze. Na liście przedstawionej przez podróżniczkę znalazł się kilogram cukinii, papryki lub pomidorów, bochenek chleba, szklanka herbaty w pociągu, dwie butelki małej wody mineralnej i dwie paczki małych czipsów. Pozytywnie zaskoczeni będą także miłośnicy pistacji. Kilogram tych "luksusowych" w Polsce przekąsek kosztuje... jedynie 6 zł. 

Pokazała, ile płaci się w Uzbekistanie

Nagranie Justyny trafiło do ponad 11,5 tys. użytkowników TikToka. Wielu komentujących było zachwyconych obowiązującymi na miejscu cenami. Wyliczenia Polki potwierdziła jedna z internautek będąca żoną Uzbeka. "Zawsze czuję się jak milionerka z dużą ilością banknotów" - napisała. 

Uzbekistan to niezwykle ciekawy kraj położony w Azji Środkowej. Na turystów czekają tu liczne perełki architektoniczne, piękne meczety i zabytki. Nie brakuje także zróżnicowanych krajobrazów, od pustyni, przez piękne rzeki, aż po tereny górzyste. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: