Te miejsca nie mają sobie równych. Oto trzy miasta idealne na city break w październiku

Październik to doskonały moment na zaplanowanie urlopu typu city break. W końcu zwiedzanie w tym czasie może być o wiele bardziej komfortowe niż w szczycie sezonu wakacyjnego - bez tłumów i uporczywych upałów. Gdzie warto się wybrać? Podpowiadamy.

Paweł, znany w mediach społecznościowych pod nazwą "Gdzieś Ty Był", dzieli się z obserwatorami relacjami z podróży, ciekawostkami i poleceniami ciekawych miejsc. Tym razem, w jednym z ostatnich nagrań postanowił pokazać trzy miasta idealne na city break we wrześniu i październiku. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Gdzie na city break w październiku? 

Zdaniem Pawła początek jesieni to świetny moment na odwiedzenie Lizbony. Stolica Portugalii urzeka licznymi zabytkami, klimatycznymi uliczkami, wyjątkową architekturą i oczywiście słynnymi żółtymi tramwajami. Na miejscu nie zawiedzie was także pogoda. W październiku możemy bowiem liczyć na średnią temperaturę w granicach 22 stopni Celsjusza. 

Dla mnie jedno z topowych miast w Europie [...] To miasto, w którym mógłbym zamieszkać

- zachwycał się podróżnik. 

 

Urlop w październiku. Gdzie warto polecieć? 

Ciekawym pomysłem będzie także wycieczka do tętniącego życiem Stambułu. Jest to największe i najludniejsze miasto w Turcji, w którym na turystów czeka mnóstwo atrakcji. Podczas wizyty warto odwiedzić tu m.in. zachwycającą Hagię Sophię, Błękitny Meczet i Wielki Bazar, czyli jedno z najpopularniejszych miejsc handlu w całym kraju. Podróżnik docenił miejscowość za smaczne jedzenie i obfite śniadania. 

Ostatnią propozycją Pawła jest Sarajewo, stolica Bośni i Hercegowiny. Jego zdaniem jest to najbardziej niedoceniona miejscowość z całej trójki. A niesłusznie. Na miejscu doskonale widać, jak kultura wschodnia łączy się z zachodnią, co dodaje całości intrygującej atmosfery. Znajdziemy tu także górskie krajobrazy, wiele pięknych budynków, zabytkowych obiektów i miejsc przypominających o tragicznej historii miasta. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: