To miasto jest prawdziwą perełką na mapie Europy. "Mały Wiedeń" urzeka widokami i... przystępnymi cenami

Planując wyjazdy, często bierzemy pod uwagę najpopularniejsze europejskie miasta, takie jak Rzym, Barcelona czy Paryż. Jednak czasami warto postawić na mniej znane, ale nie mniej urokliwe perełki. Nie tylko nie zastaniemy tam ogromnych tłumów, ale i wydamy znacznie mniej pieniędzy. Gdzie warto się wybrać?

Internetowe wydanie "The Sun" poleciło swoim czytelnikom zaplanowanie wycieczki nie do Wiednia, a do... tzw. małego Wiednia. Tajemnicze miasto zostało okrzyknięte tym wdzięcznym tytułem ze względu na uderzające podobieństwo niektórych elementów architektonicznych. Okazuje się, że znajdziemy je w Bułgarii

Zobacz wideo Ile kosztują słodycze na lotnisku? Niemało. Oto przykład z Wrocławia

Mały Wiedeń w Bułgarii

Ruse, bo o nim mowa, to malownicze miasto położone w północno-wschodniej Bułgarii. Miejsce jest przede wszystkim znane z urzekających budynków z XIX i XX wieku, które sprawiają, że turyści mogą poczuć się tam jak na jednej z wiedeńskich ulic. Jakie atrakcje czekają na was na miejscu? Wybierzcie się na spacer wzdłuż Dunaju, odwiedźcie słynny Plac Wolności i przenieście się w czasie w rzymskiej twierdzy Sexaginta Prista. W planie wycieczki warto zawrzeć także Katedrę Sveta Troitsa, Panteon Odrodzenia oraz Narodowe Muzeum Transportu i Komunikacji.

Tanio, ale pięknie - Ruse w Bułgarii

Choć architektura Ruse może przywodzić na myśl Wiedeń, to ceny obu miast znacznie się różnią. Postanowiliśmy, sprawdzić koszty noclegu. Okazuje się, że apartament w centrum miasta ze świetnymi opiniami w serwisie booking.com możemy zarezerwować już za 88 zł za noc od osoby. Z kolei pobyt w hotelu czterogwiazdkowym ze śniadaniem to wydatek rzędu 183 zł od osoby.  "The Sun" zwraca uwagę, że niewiele zapłacimy tu także za wyżywienie. Przykładowo posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje nieco ponad 30 zł, z kolei kufel piwa jedynie 6 zł.

Jak dostać się do Ruse? Wytrwali mogą udać się tam samochodem - np. podróż z Krakowa zajmuje 15 godzin. Inną opcją jest lot samolotem do Bukaresztu, a następnie około 90-minutowa droga autem (lub trzygodzinna pociągiem) do małego Wiednia. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: