Wybierz się w podróż magicznego świata Disneya. Te bajki zostały zainspirowane prawdziwymi lokalizacjami

Produkcje Disneya potrafią przenieść widzów do iście magicznego świata. Wielu fanów marzy o ujrzeniu animowanych scenerii na własne oczy i... wcale w tym celu nie muszą udawać się do Disneylandu. Zobaczcie, gdzie zaplanować kolejną podróż, by poczuć się, jak w bajce!

Miłośnicy kina chętnie odwiedzają słynne lokalizacje filmowe, by udać się w podróż śladami ulubionych bohaterów. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że także wiele animowanych hitów Disneya zostało zainspirowanych prawdziwymi miejscami. Gdzie warto się wybrać? 

Zobacz wideo Podcast Disney100 | Wspaniały świat

Bajki Disneya w prawdziwym życiu. Udaj się do Bawarii

Chyba każdy z nas doskonale kojarzy historię "Śpiącej Królewny". Okazuje się, że imponujący zamek zaprezentowany w tej słynnej animacji Disneya, został zainspirowany prawdziwą budowlą. 

Neuschwanstein, bo o nim mowa, leży w południowej Bawarii w Niemczech. Malowniczy zamek zachwyca strzelistymi wieżami i bajkowym położeniem na wzgórzu, wśród gór i alpejskich lasów. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę magicznie. 

Włoskie krajobrazy w bajkach Disneya

A może by tak włoskie wakacje? To właśnie w tym kraju rozgrywała się akcja popularnej animacji z 2021 roku - "Luca". Widzowie uwielbiają produkcję nie tylko za poruszającą fabułę, ale i wspaniałe widoki. Bohaterowie delektują się lodami, udają się na przejażdżki na skuterze i spacerują po wąskich, barwnych uliczkach.

Wszystko to dzieje się w Portorosso. Choć miejscowość tak naprawdę nie istnieje, to twórcy inspirowali się kolorowymi miastami rozsianymi wzdłuż wybrzeża Ligurii - Camogli, Portofino czy Cinque Terre.

Bajeczna Francja

Fani "Zaplątanych" doskonale kojarzą zamek, w którym więziona była Roszpunka. Jeśli marzycie o wejściu do tego bajkowego świata, zaplanujcie wycieczkę do Normandii we Francji. To właśnie tam znajdziecie skalistą wyspę Mont-Saint-Michel (Wzgórze Świętego Michała). Co prawda na miejscu nie zastaniecie prawdziwego zamku, jednak w centralnym punkcie wznosi się imponujące sanktuarium Michała Archanioła. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: