Marzy Ci się Zanzibar, ale nie wiesz kiedy jechać na rajskie wakacje? Dowiedz się więcej na temat ceny, lotu i pogody

Udaj się na niezapomnianą przygodę i odkryj rajski Zanzibar. Kiedy jechać na wakacje na tropikalnej wyspie? Przekonaj się, kiedy jest najbardziej sprzyjający czas na zwiedzanie tego niezwykłego miejsca. Sprawdź też, ile kosztuje pobyt na Zanzibarze, jak długo trwa lot i ile trzeba zapłacić za pobyt.

Zanzibar: wakacje Twoich marzeń

Czy jednym z miejsc na ziemi, które pragniesz odwiedzić, jest urokliwy Zanzibar? Wakacje marzeń wśród wód Oceanu Indyjskiego na pewno okażą się strzałem w dziesiątkę, dlatego przekonaj się, co ma do zaoferowania egzotyczna wyspa, kusząca pięknymi plażami i aromatycznymi przyprawami, podkreślającymi smak lokalnej kuchni.

Zanzibar to raj dla wszystkich miłośników sportów wodnych, szczególnie kitesurfingu. Coś dla siebie odnajdą tam także fani zwiedzania morskich głębin, którzy odnajdą w wodach Oceanu Indyjskiego wiele wspaniałych gatunków ryb i koralowców.

ZanzibarZanzibar Nick Johanson / shutterstock

Wśród atrakcji, czekających na Zanzibarze, warto wymienić również sanktuarium żółwi, zlokalizowane na niewielkiej wysepce, Prison Island. Podczas odwiedzin tego miejsca zyskasz szansę, by spotkać niezwykłe gady lądowe. To jednak nie koniec atrakcji. Możesz też udać się do Nungwi, wioski rybackiej, znanej z wyjątkowej atrakcji w Mnarani Aquarium, zapewniającej możliwość pływania z żółwiami morskimi. Jeszcze więcej dzikiej przyrody czeka na Ciebie w  Parku Narodowym Jozani. Spotkasz tam gerezy trójbarwne, piękne motyle i kolorowe ptaki.

Nie pomiń też najpiękniejszych plaż, do których należą: Kiwengwa Beach (z miejscem nurkowym i doskonałymi warunkami do kitesurfingu), Nungwi Beach (piaszczysta plaża ze szmaragdową wodą), Nakupenda Beach (piękna plaża z białym piaskiem), czy też Paje Beach (plaża z białym, delikatnym piaskiem – idealna do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych).

Zanzibar: pogoda           

Chcesz odwiedzić Zanzibar? Pogoda będzie sprzyjać udanemu urlopowi, dlatego przekonaj się, jakie warunki panują na rajskiej wyspie. Przeżyj niezapomnianą przygodę w egzotycznym zakątku świata, ciesząc się słońcem, kąpielami w morzu i wylegiwaniem się na plaży. Aby korzystać w pełni z wszelkich uroków tego miejsca, warto sprawdzić, kiedy najlepiej odwiedzić Zanzibar.

zanzibarzanzibar shutterstock

Jeśli chcesz wypocząć na Zanzibarze w Tanzanii, ciesząc się temperaturami, sięgającymi do 30°C, wybierz się na urlop w czerwcu, lipcu, sierpniu lub wrześniu. Wspaniałymi warunkami i słoneczną pogodą możesz cieszyć się też w październiku, styczniu i lutym. Pamiętaj jednak, że od marca do maja, a także od listopada do grudnia, na Zanzibarze trwa pora deszczowa.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Zanzibar: ceny za pobyt na rajskiej wyspie

Masz pomysł, by odwiedzić bajeczny Zanzibar? Ceny za pobyt na tej niesamowitej wyspie są dość zróżnicowane. Najtańsze oferty dla jednej osoby za siedmiodniowy pobyt, zaczynają się od około 4,5 tys. zł. Koszty pobytu na Zanzibarze w opcji "all inclusive" wahają się zwykle w granicach 6-8 tys. zł.

Lot na Zanzibar: ile trwa?

Masz w planach urlop w rajskich klimatach? Sprawdź koniecznie, ile trwa lot na Zanzibar, by jak najlepiej przygotować się do podróży.    

Zanzibar jest oddalony od Polski o niemal 7 000 kilometrów. Lot na tę tanzańską wyspę trwa około dziesięciu godzin.

Zobacz też: Spacer w chmurach. Czechy zapraszają na wieżę widokową i najdłuższy wiszący most na świecie

Więcej o: