Gdzie jechać na tanie wakacje w listopadzie 2023? Sprawdź najbardziej interesujące kierunki

Gdzie jechać w listopadzie 2023? Masz już pomysł na jesienny wypoczynek? Jeśli chcesz zakosztować odrobiny ciepła w chwili, gdy w Polsce rozpanoszy się na dobre chłód, przejrzyj koniecznie nasze propozycje.

Wakacje w listopadzie: Malta

Wakacje w listopadzie? Na miejsce wyprawy możesz wybrać Maltę. To wyjątkowe, wyspiarskie państwo na pewno zaskoczy Cię swoim niespotykanym klimatem. Chociaż jesienią próżno będzie szukać upalnej pogody, na pewno będzie ona znacznie lepsza niż ta, którą mamy do dyspozycji w Polsce.

Malta (zdjęcie ilustracyjne)Malta (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Karolina/Pexels

Jeśli nie liczysz na skwar, a po prostu chciałbyś przyjrzeć się dostępnym tam zabytkom i zwiedzić stolicę, na pewno warto się tam wybrać o tej porze roku. Możesz też natrafić na wyjątkowe ciepłe dni, kiedy tylko pod wieczór będziesz potrzebował założyć sweter bądź lekką bluzę. Dzięki podróży poza sezonem, na pewno uda Ci się uniknąć tłumów, a także sporo zaoszczędzić na biletach.

Ciepłe miejsca na wakacje w listopadzie: Dominikana

Rozważasz ciepłe miejsca na wakacje w listopadzie? Jeśli kochasz upały i wylegiwanie się na plaży, koniecznie wybierz się do gorącej Dominikany. Listopad to akurat idealny miesiąc na wyjazd w tamte strony.

Dominikana słynie z niebiańskich plaż.Dominikana słynie z niebiańskich plaż. zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Za dnia można liczyć na temperatury powietrza rzędu 30-31 stopni Celsjusza, natomiast w nocy spadają one o około dziesięć stopni. Dominikana to więc także listopadowy raj dla wszystkich, którzy uwielbiają sporty wodne. Możesz także rozpocząć przygodę z nurkowaniem lub, jeśli masz już doświadczenie, pozwiedzać podwodny świat. A jeśli interesuje Cię aktywnie spędzony czas, wybierz się do Puerto Plata. Raczej nie doświadczysz tłoku na plaży czy w innych miejscach, ponieważ w Dominikanie jesienią dopiero rozpoczyna się sezon turystyczny.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Ciekawe miejsca na wakacje w listopadzie: Wyspy Kanaryjskie

Interesują Cię ciekawe miejsca na wakacje w listopadzie? Spróbuj z Wyspami Kanaryjskimi. Choć w listopadzie, podobnie jak na Malcie, nie będzie tam potwornego upału i raczej nie załapiesz się na kąpiel w oceanie, możesz przygotować się na długie spacery, razem z wielogodzinnym zwiedzaniem.

Wyspy Kanaryjskie to świetny kierunek na wakacje.Wyspy Kanaryjskie to świetny kierunek na wakacje. Fot. unsplash, Thibault Mokuenko

Średnia temperatura na Wyspach Kanaryjskich wynosi w listopadzie 21-22 stopni Celsjusza, natomiast woda może być jedynie nieco zimniejsza. Możesz przejść się wąskimi uliczkami El Cotillo w regionie Fuerteventura. Możesz także odwiedzić wąwóz Barranco de Las Penitas.

Lista miejsc na wakacje w listopadzie: Sri Lanka

Aby lista miejsc na wakacje w listopadzie była kompletna, nie możemy w żadnym razie pominąć egzotycznej Sri Lanki. W zależności od tego, którą część tego kraju wybierzesz na wypoczynek, możesz liczyć na nieco inne warunki atmosferyczne. W centrum możesz liczyć na temperatury w granicach od 20 do 25 stopni Celsjusza w dzień (pamiętaj, że rano i wieczorem może być nieco chłodniej). Na zachodzie będzie cieplej i doświadczysz większej ilości słońca – od 27 do 30 stopni Celsjusza. Raczej unikaj wschodu i północy, gdzie panuje bardziej wilgotny klimat i choć temperatury są tak wysokie, jak na zachodzie, bardzo często występują deszcze.

Sri LankaSri Lanka Fot. Pixabay.com

Jeśli cenisz sobie aktywny, wodny wypoczynek, zajrzyj do regionu Bentota. Dla tych, którzy z kolei chcieliby podziwiać krajobrazy i zwiedzać, idealnym przystankiem będzie Lwia Skała. To na jej szczycie znajdują się ruiny starożytnego pałacu królewskiego.

Zobacz też: Spacer w chmurach. Czechy zapraszają na wieżę widokową i najdłuższy wiszący most na świecie

Więcej o: