Praca marzeń na szkockiej wyspie. Za dobre pieniądze oferują ciszę, spokój i zabójcze widoki. Doświadczenie nie jest potrzebne

Jeśli choć raz w ciągu życia przeszło ci przez myśl, że lepiej byłoby wyjechać daleko stąd i wieść spokojne życie na odległej wiosce, ta oferta może być doskonałą szansą ku podobnym zmianom. Przysłowiowy "wyjazd w Bieszczady" to dokładniej wyprowadzka na szkocką wyspę. Tamtejsze lotnisko oferuje krocie za pracę na stanowisku... kontrolera ruchu.

Malownicze widoki, niespotykana w Polsce fauna i flora, a do tego brak tłumów i nieznośnych hałasów miasta. To wszystko czeka na śmiałków, którzy zgłoszą się na stanowisko kontrolera ruchu lotniczego na szkockiej wyspie Benbecula. Spółka Highlands and Islands Airports Limited czeka na zgłoszenia tylko do 8 września 2023 roku. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Praca marzeń na odludziu. Wynagrodzenie zachęca równie mocno, co okolica

Choć oferowana praca wydaje się skomplikowana, to spółka zaznacza, że doświadczenie nie jest wymagane. O posadę kontrolera ruchu lotniczego na szkockiej wyspie może więc starać się każda osoba powyżej 18 roku życia. Co otrzymamy w zamian? Poza możliwością zamieszkania na malowniczej wyspie kuszące wydają się być zarobki.

Firma oferuje roczne wynagrodzenie w wysokości od 27 943 do 41 298 funtów. W przeliczeniu na polskie złotówki, w ciągu roku amatorzy zarobią od 145 do nawet 215 tysięcy złotych. Zarobki wzrosną jednak gdy osoba uzyska odpowiednie kwalifikacje. Wówczas należy spodziewać się wynagrodzenia rzędu 46 281 - 56 700 funtów, czyli około 241-296 tysięcy złotych. 

To jednak nie wszystko. Spółka oferuje również wiele dodatków dla pracowników. Potencjalny kontroler ruchu lotniczego będzie miał prawo do corocznego urlopu, emerytury oraz wzięcia udziału w specjalnym programie, który pomaga pracownikom sprowadzić swoje rodziny na wyspę. W ramach programu firmowego można otrzymać 1399 funtów rocznie, co daje około 7,3 tys. złotych, oraz atrakcyjne dodatki weekendowe, które mają zachęcić kandydatów do aplikowania na posadę.

Benbecula zachwyci każdego. O tej wyspie mówi się niewiele, a szkoda

Benbecula należy do archipelagu Hebrydów Zewnętrznych. Te zaś należą do Szkocji i choć trudno tam o egzotyczny klimat i afrykańskie upały, to widoki są zabójcze. Wyspa słynie z czystych, piaszczystych plaż, a to, co wyróżnia ją na tle innych to między innymi żyjące na miejscu zwierzęta. Ujrzymy tam takie okazy jak orły przednie, uszatki, czy błotniaki zbożowe, których z pewnością nie zaobserwujemy z taką łatwością w Polsce. Na wyspie nie ma również zatłoczonych miast i przeludnionych wiosek. Można powiedzieć, że to idealne miejsce dla introwertyków i osób, które cenią sobie ciszę, spokój i bezpośredni kontakt z naturą. 

Więcej o: