Gdzie jechać we wrześniu? Przedłużone wakacje w tych miejscach to czysta przyjemność

Początek września oficjalnie za nami. Uczniowie wrócili już do szkolnych ławek, a urlopowicze do pracy. Koniec sezonu letniego jeszcze jednak się nie skończył. Wrzesień to bowiem idealny czas na wakacje dla tych, którzy cenią sobie brak tłumów turystów, ciepłą pogodę oraz wypoczynek "po kosztach". Gdzie najlepiej wybrać się pod koniec lata?

We wrześniu nad Polską coraz częściej pojawiają się chmury, zwłaszcza te deszczowe. Słupki na termometrach z każdym dniem wskazują mniejsze wartości, a samych Polaków zaczyna ogarniać jesienna chandra. W tym czasie warto wybrać się na zagraniczną wycieczkę do miejsca, gdzie wciąż panuje wakacyjna aura. W jakich krajach ją znajdziemy?

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Gdzie wyjechać we wrześniu? Południowa Europa to strzał w dziesiątkę

Wrzesień staje się coraz popularniejszym miesiącem na urlopowanie wśród turystów z Polski. Wpływ na wzrost zainteresowania wczesnojesiennych wojaży mają z pewnością niższe ceny wycieczek w biurach podróży, mniejsze tłumy w okolicy atrakcji, a także słoneczna aura, która wciąż podtrzymuje pozory błogiego lata.

W tym czasie najlepiej udać się do jednego z państw Południowej Europy. Chorwacja, Czarnogóra, Albania i Bułgaria to kraje, które w lipcu i sierpniu przeżywają istne "oblężenie" ze strony odwiedzających. We wrześniu jednak można się tam spodziewać zdecydowanie mniejszych tłumów. Nie tylko uprzyjemni nam to wypoczynek na jednej z piaszczystych plaż, ale i skróci kolejki do atrakcji oraz restauracji. Temperatury sięgają wtedy zwykle 20-25 st. Celsjusza, więc miłośnicy ciepła będą zadowoleni.

Wrzesień to też idealna pora na wyjazd do Portugalii, Hiszpanii, Grecji czy Włoch. W tamtejszych miastach zagłębimy się w historię Europy, zobaczymy jedne z najpiękniejszych zabytków i obiektów kultury, a także rozsmakujemy się w pysznej kuchni śródziemnomorskiej. Co więcej, biura podróży oferują wtedy liczne wycieczki typu last minute z formułą all inclusive - i to w całkiem atrakcyjnych cenach.

Egzotyczne wakacje jesienią. Te kierunki to turystyczny hit

Jeśli europejskie stolice znasz niczym własną kieszeń, to warto wybrać się we wrześniu w nieco dalszą podróż. Zdecydowaną perłą takich wyjazdów jest Indonezja - z rajską wyspą Bali, Jawą, Borneo czy barwną stolicą Dżakartą na czele. Dzika natura, malownicze krajobrazy i ciekawa kultura to zdecydowane atuty tego regionu świata.

Magiczne Seszele i Malediwy to kolejny kierunek, który powinni obrać miłośnicy dalekich, marzycielskich wojaży. Poznamy tam wiele ciekawych atrakcji, egzotycznych gatunków roślin i zwierząt, a także wybierzemy się w rejs katamaranem po turkusowych wodach Oceanu Indyjskiego. Jeśli temperatury powyżej 30 st. Celsjusza to twoja wymarzona pogoda - koniecznie wybierz się do jednego z tych miejsc we wrześniu. Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: