Najpierw szczątki wraku, teraz jadowity ślimak. W pobliżu tajskiej plaży kolejne niepokojące odkrycie

Na jednej z popularnych plaż w Phuket dostrzeżono niebieskiego smoka. To jednak nie mityczne stworzenie, a jadowity gatunek ślimaka morskiego. Wszyscy są w szoku, że pojawił się wzdłuż linii brzegowej. Przebywający na miejscu turyści dostali już informację o potencjalnym zagrożeniu.

Niepokojące odkrycie w Tajlandii wywołało burzę w sieci. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ zauważony w pobliżu rajskiej plaży ślimak zaliczany jest do jednych z najbardziej jadowitych stworzeń morskich. Wygląda niepozornie, ma piękny kolor i nazywany jest niebieskim smokiem lub jaskółką morską. Mimo uroczych barw i przydomków, to szalenie niebezpieczne zwierzę. Kontakt z nim może zakończyć się dla człowieka tragicznie. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Dostrzeżono jadowitego ślimaka w pobliżu plaży. Wydano ostrzeżenie 

O niepokojącym odkryciu powiadomiło między innymi konto Monsoongarbage Thailand. Jak się okazuje, jest on szalenie niebezpieczny dla człowieka, przez co turyści wypoczywający w Phuket i okolicach muszą mieć się stale na baczności. Ślimaki te są naprawdę niewielkie, ponieważ osiągają od pół do maksymalnie trzech centymetrów długości.

Jego niebieskie ciałko jest dość płaskie i charakteryzuje się sześcioma krótkimi kończynami. Łatwo więc go przeoczyć, szczególnie w wodzie. Co więcej, ślimaka znaleziono dokładniej na tej samej plaży, na której kilka dni wcześniej znalazły się szczątki, najprawdopodobniej samolotu. Jak widać, miejsce to przyciąga najróżniejsze zjawiska.

Naukowiec ostrzega przed ślimakiem. Wyjaśnił, dlaczego jest jadowity

O komentarz w sprawie poproszono naukowca i wykładowcę z Uniwersytetu Kasetsart, Thona Thamromgnawasawata.

Ślimak morski, o którym mowa, należy do gatunku Glaucus atlanticus. [...] Rzadko można je spotkać wzdłuż linii brzegowej. Potężne fale i wiatr prawdopodobnie popychają je w kierunku brzegu

- powiedział naukowiec, cytowany przez brytyjski serwis Daily Star. Dodał również, skąd wynika ich jadowitość. Wszystko dlatego, że żywią się meduzami i pochłaniają komórki ich żądeł wraz z jadem. Kiedy natkniemy się na taki okaz, to choć niewątpliwie jest przepiękny, warto omijać go z daleka. Samo dotknięcie ślimaka może być dla nas niebezpieczne.

Więcej o: