Tam pogoda była jeszcze gorsza niż nad Bałtykiem. Turyści przeżyli piekło nad basenem. "To było jak mini tornado"

Choć lato w Polsce dobiega końca, to na południu Europy trwa w najlepsze. Na Balearach można nawet pokusić się o stwierdzenie, że impreza i wakacje trwają cały rok. Jednak tym razem, niezapomnianych wrażeń turystom dostarczyły nie lokalne kluby i hotele, a niszczycielski żywioł, który dotarł na Majorkę.

Ostatnie dni przyniosły załamanie pogody w różnych częściach Europy. Również nad Polską końcówka sierpnia mija burzowo, a meteorolodzy ostrzegają przed upałami, wichurami i gradobiciem niemal każdego dnia. Takiej aury nie spodziewali się jednak turyści wypoczywający na Majorce. Tam na ich oczach rozegrały się przerażające sceny, z latającymi w powietrzu leżakami w roli głównej. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Rekiny w popularnych kurortach turystycznych

Zapłaciła krocie za wyjazd. O relaksie nad basenem mogła pomarzyć

Wakacje all inclusive w zagranicznych hotelach cieszą się coraz większą popularnością, między innymi wśród Polaków. Rodacy mają dość drożyzny nad polskim morzem i nieprzewidywalnej pogody. Jeśli wybrali się w ostatnim czasie na Majorkę, nie trafili dużo lepiej. Brytyjka Lisa pokazała na TikToku, w jaki sposób minął jej urlop na hiszpańskiej wyspie.

Na krótkim nagraniu widać jak przez luksusowy hotel przeszedł potężny huragan. Wszyscy wypoczywający na miejscu turyści schowali się pod dachem, podczas gdy nad basenem żywioł szalał w najlepsze. Do porywistego wiatru doszedł jeszcze deszcz. Nawałnica miała trwać cały dzień.

Nie chcę dramatyzować, ale to było jak mini tornado! Leżaki i parasole latały wszędzie!

- napisała autorka nagrania pod filmikiem. Dodała również, że za 10-dniowy wyjazd dla całej rodziny na Majorkę i nocleg w ekskluzywnym hotelu zapłaciła 5500 funtów (około 28 600 złotych). Taka pogoda nie była więc tym, czego kobieta oczekiwała od wyjazdu. Na całe szczęście pogodowy horror zakończył się po jednym dniu. 

Załamanie pogody w wielu miejscach świata

Nagranie trafiło do niemal 189 tysięcy internautów. Pod filmikiem pojawiła się więc masa komentarzy. Większość z nich pochodziła od innych wczasowiczów, których podobna aura zaskoczyła na egzotycznych wakacjach. Do tej pory południe Europy uważało się za gwaranta dobrej pogody. Teraz, w obliczu zmian klimatycznych, na całym kontynencie odnotowuje się anomalia pogodowe i gwałtowne zmiany meteorologiczne. 

Jestem teraz na Majorce na północy, pogoda jest szalona! Nigdy czegoś takiego nie widziałem.
Jeśli zmiany klimatyczne będą postępować, wakacje takie jak te nie będą już możliwe.
To nie jest normalne, zbyt wiele krajów tego lata miało taką pogodę

- piszą internauci pod postem na TikToku. Należy jednak pamiętać, że załamania pogody występują na każdej szerokości geograficznej i nie zawsze powinny nas niepokoić. Według relacji niektóryc internautów, tak zwane "prysznice", czyli nagłe opady deszczu z wichurami zdarzają się co jakiś czas między innymi na Majorce.

Więcej o: