Żadna Chorwacja i Turcja. Na urlop marzeń wybierz się do zachodnich sąsiadów. Jezioro Eibsee skrada turystom serca

Planując urlop, w pierwszej kolejności myślimy o południu Europy. Każdego roku kuszą nas plaże w Chorwacji, Grecji, czy Hiszpanii. Tymczasem zaskakującą perełkę mamy niemal pod nosem, bo u naszych zachodnich sąsiadów. Jezioro Eibsee w Bawarii gwarantuje wypoczynek w towarzystwie nieziemskich widoków.

Wypoczynek nad wodą to dla wielu ulubiona forma relaksu, szczególnie gdy na dworze wszystkim doskwiera lejący się z nieba żar. Spędzając czas nad rzeką, morzem, czy jeziorem można w dowolnej chwili się ochłodzić, lub chociaż rozkoszować widokiem krystalicznej wody z zacisza własnego koca. Nie trzeba jednak jechać do ciepłych krajów, by doznać tych luksusów. Zapierające dech w piersiach widoki znajdziesz za zachodnią granicą, a dokładniej w Niemczech. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

Takie widoki nie tylko na drugim końcu świata. Wystarczy jechać do Bawarii

Gdy myślimy o luksusowych wakacjach, najczęściej padają nazwy takie jak Bali, Malediwy, czy Seszele. W końcu to właśnie tam woda przybiera przyjemną barwę turkusu, a plaże są czyste i złociste. Niestety, aby upolować wycieczkę na inny kontynent w okazyjnej cenie trzeba się naszukać, a przecież wolne w pracy kiedyś się kończy. Choć palm tu nie ma, to istnieje budżetowa alternatywa dla egzotycznych, rajskich wysp. Jedna z nich mieści się w Bawarii i przyciąga masy turystów.

Jezioro Eibsee położone jest blisko granicy z Austrią, tuż pod najwyższym szczytem niemieckich Alp, czyli Zugspitze. Czym się charakteryzuje? Największą zaletą Eibsee jest krystalicznie czysta woda, o zielono-turkusowym zabarwieniu. Zdjęcia nie oddają jednak faktycznego piękna tego miejsca. Co więcej, rozkładając się na trawie wokół jeziora, mamy gwarantowany widok na góry i iglaste lasy. W takim otoczeniu można porządnie wypocząć i wsłuchiwać się w uspokajające dźwięki natury.

Atrakcje nad Eibsee. Dla każdego coś się znajdzie

Poza kąpielami w jeziorze i leniwym wypoczynku na kocu lub leżaku, nad jeziorem Eibsee jest również masa innych atrakcji. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt wodny do zabaw na jeziorze, np. coraz popularniejsze pompowane deski SUP, znane również jako paddle board. Na Eibsee można wypłynąć również na dmuchanym materacu, rozkoszując się otaczającymi nas widokami.
Latem, w szczycie sezonu, organizowane są tam również 25-minutowe rejsy łodzią elektryczną. To doskonała opcja dla tych, którzy nie koniecznie chcą zanurzać się w wodzie, a pragną nacieszyć się malowniczym miejscem. Podczas wycieczki obecny jest także przewodnik, który z chęcią opowie o historii samego miejsca i podzieli się ciekawostkami, którymi na pewno zaskoczysz swoich bliskich.

Nie tak daleko z Polski. Dojedziesz tam samochodem

Pozostaje pytanie jak dojechać nad Eibsee z Polski. To na całe szczęście nie takie trudne. Przede wszystkim można wybrać się tam pociągiem. Wystarczy dojechać do Monachium, a stamtąd dostać się nad jezioro lokalnym transportem. Nad jezioro kursuje również bus z miejscowości Garmisch-Partenkirchen, do której dojedziemy z Monachium pociągiem. Z tego samego miejsca wyjeżdża także kolejka zębata, która również zabierze nas nad Eibsee. Jeśli zaś wolimy wybrać się na urlop samochodem, w Niemczech poprowadzi nas tam autostrada A95. Trzeba się jednak liczyć z tym, że podróż może być długa, ponieważ Bawaria mieści się na samym południu kraju.

Więcej o: