Morze wschodnio-czeskie, czyli niezwykłe miejsce położone 20 minut od Polski. Idealne na jednodniowy wypad

Niedaleko granicy z Polską znajdziemy wiele ciekawych perełek. Czekają tam na nas nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, ale i brak tłumów oraz... parawanów. Jednym z takich miejsc podzieliła się miłośniczka podróży, Natalia Jaros.

Natalia Jaros uwielbia podróżować z plecakiem. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się ciekawymi inspiracjami i relacjami z wycieczek zarówno po Polsce, jak i za granicą. Tym razem, w jednym z ostatnich nagrań postanowiła pokazać wyjątkowe miejsce w Czechach położone zaledwie 20 minut od Kudowy-Zdroju

Zobacz wideo Czeska policja schwytała złodziei samochodowych. Przywozili pojazdy m.in. do Polski

Jezioro Rozkoš. Niezwykłe miejsce w Czechach

Jezioro Rozkoš to malowniczy sztuczny zbiornik zlokalizowany w północnej części Czech, niedaleko miasta Česká Skalice. Niewątpliwą zaletą jest równocześnie bliskie położenie względem polskiej granicy. Jak zapewnia Natalia, łatwo dostaniemy się tu samochodem, który możemy zostawić na pobliskim, bezpłatnym parkingu. A naprawdę warto. Na miejscu czeka na nas kamienista plaża i czysta woda, czasami nazywana wschodnio-czeskim morzem. 

Można zrobić sobie grilla, cieszyć się ładnymi widokami oraz kąpać w jeziorze. Idealna miejscówka na jednodniowy wypad nad wodę

- przekonuje tiktokerka.

Polacy doceniają polskie jeziora

Od czasu opublikowania nagranie zdążyło już dotrzeć do blisko 903 tys. użytkowników. Wielu z nich było zachwyconych wspaniałymi widokami i zapowiedziało, że chętnie się tam wybierze. Ci, którzy zdążyli już odwiedzić "czeskie morze" ostrzegli urlopowiczów przed kamieniami. Poradzili, by koniecznie zabrali ze sobą buty do wody. 

Inni zwrócili uwagę, że w naszym kraju nie brakuje pięknych jezior, dlatego nie odczuwają potrzeby odbywania wycieczek za granicę. "Każdemu z osobna mogę polecić jezioro w Powidzu, woda tak przezroczysta, że po wejściu w całości do niej nadal wszystko widać" - czytamy w komentarzach. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: