Ukryta perła Europy położona nieco ponad godzinę od Polski. "Żadne miasto nie zachwyciło mnie tak bardzo"

Aby znaleźć prawdziwe europejskie perełki, wcale nie trzeba daleko szukać. Jedna z nich znajduje się niewiele ponad osiemdziesiąt kilometrów od polskiej granicy. Dlaczego warto odwiedzić czeski Ołomuniec? Zobaczcie sami.

Ołomuniec to magiczne miasto położone we wschodnich Czechach, które dziś jest znane jako dawna stolica Moraw. Turystów przyciąga tu m.in. piękna architektura, bogata historia i smaczne jedzenie. Niektórzy pokusili się o porównanie miejscowości do Pragi... ale bez tłumów turystów. Jeśli więc zachwyciła was stolica, to również i ten kierunek powinien znaleźć się na waszej liście. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba mówi, co nie sprawdza się w podróżach z dzieckiem

Ołomuniec - ukryta perła Czech

Piękno Ołomuńca doceniła m.in. dziennikarka, historyczka sztuki i miłośniczka podróży działająca w mediach społecznościowych pod pseudonimem "afteryoulia". Tym razem w swoim cyklu "wyjazd na weekend" postanowiła polecić internautom wycieczkę do jednego z niedocenianych miejsc w Europie. Jej zdaniem czeskie miasto ma do zaoferowania naprawdę wiele. 

Przede wszystkim niewątpliwą zaletą jest niewielka odległość od Polski - od granicy dojedziemy tu bowiem w nieco ponad godzinę. Na miejscu przywitają nas liczne fontanny oraz place, które zdaniem tiktokerki przypominają te we Włoszech. Znajdziemy tu również największą barokową kolumną w Europie. Pracowano nad nią aż 38 lat. 

Pomysł na urlop w czeskim mieście

Legendy głoszą, że Ołomuniec został założony przez rzymskiego polityka, Juliusza Cezara. Z tego też powodu na Górnym Rynku znajdziemy zabytkową, barokową fontannę, na której dumnie wnosi się jego postać na koniu. 

To tutaj Mozart w wieku 11 lat stworzył słynną symfonię i tutaj zobaczysz niezwykły zegar astronomiczny, którego twórcę podobno oślepiono, aby nie wykonał już nigdy niczego tak wspaniałego

- słyszymy na nagraniu.  

Film trafił do 348 tys. użytkowników i zgromadził wiele komentarzy. Internauci przyznali, że Ołomuniec wywołał na nich ogromne wrażenie. "Żadne inne miasto nie zachwyciło mnie tak bardzo" - pisał jeden z użytkowników. Inni zwrócili uwagę, że podczas urlopu w Czechach warto odwiedzić również Brno oraz Ostrawę. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: