Wakacje wczesną jesienią? W tych miejscach czeka cię słoneczna pogoda jeszcze we wrześniu

Większość Polaków decyduje się na urlop w lipcu lub sierpniu. Szczyt sezonu jest jednak najdroższym czasem na wakacyjny wypoczynek. Czasem warto wstrzymać się z decyzją i polecieć na wymarzone wczasy dopiero we wrześniu, kiedy upały przestają dawać się we znaki, a ceny nieco spadają. Jakie kraje lepiej odwiedzić pod koniec sezonu letniego?

Wrzesień dla uczniów oznacza powrót do szkoły. Dla tych, którzy pracują, jest to jednak najlepszy moment na zagraniczną wycieczkę. W wielu państwach Europy pogoda wciąż jest wtedy ciepła i słoneczna. Co więcej, końcówka sezonu równa się obniżeniu cen zarówno za loty, zakwaterowanie, jak i atrakcje. Jaki kierunek obrać na przełomie lata i jesieni?

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Gdzie na urlop we wrześniu? Serca turystów podbijają Włochy

Włochy to niezwykle popularny kierunek turystyczny. W środku sezonu przybywają tam tłumy odwiedzających z całego świata. Przy najbardziej znanych atrakcjach takich jak Koloseum, Fontanna di Trevi czy Pałac Dożów w Wenecji nie sposób wcisnąć szpilkę. Sytuacja ulega poprawie dopiero pod koniec sezonu.

Temperatury we Włoszech we wrześniu utrzymują się na poziomie około 26 st. Celsjusza za dnia, co czyni ją niezwykle atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia wczesną jesienią. Liczne atrakcje turystyczne wciąż są jeszcze czynne, a kolejki do nich oraz do restauracji znacznie się skracają. 

Wrześniowe wakacje all inclusive w Egipcie

Egipskie upały w lipcu i sierpniu dla wielu osób są nie do wytrzymania. Termometry nierzadko wskazują wtedy ponad 40 st. Celsjusza. Z nieba leje się żar, a pobyt na plaży przypomina bardziej wygrzewanie się na patelni. Znacznie przyjemniej robi się tam we wrześniu. Temperatury spadają, ale wciąż utrzymują się na wysokim poziomie. Spokojnie można się tam spodziewać nawet 30 st. Celsjusza w ciągu dnia.

Co więcej, kiedy minie szczyt aktywności turystycznej, wiele biur podróży oferuje pobyty all inclusive w tamtejszych kurortach po obniżonych kosztach. Ceny są wtedy o wiele bardziej atrakcyjne, niż w lipcu czy sierpniu. Można mieć też pewność, że nie będziemy musieli z nikim walczyć o leżak w pierwszym rzędzie przy hotelowym basenie.

Wczasy w słonecznej Chorwacji we wrześniu

Chorwacja we wrześniu to świetny pomysł na wakacje, jeśli cenimy sobie kameralne towarzystwo na plaży, przyjemne promienie słońca oraz podziwianie malowniczych krajobrazów. Średnia temperatura wynosi tam 25 st. Celsjusza, nie jest więc ani za gorąca, ani za chłodna. Temperatura wody Morza Adriatyckiego sięga około 20 st. Celsjusza, czyli o wiele więcej niż w rodzimym Bałtyku.

Wczasowicze mogą się cieszyć końcem lata w Chorwacji, wybierając się np. do zabytkowej stolicy, czyli do Zagrzebia lub innych, równie urokliwych miejscowości: Splitu, Zadaru czy Dubrovnika. Polecamy odwiedzić Park Narodowy Jezior Plitwickich lub udać się na jedną z piaszczystych plaż. Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: