Najbardziej romantyczna atrakcja Włoch po dekadzie "wraca do gry". Zakochani muszą się tam wybrać

Włochy słyną z wielu mniej lub bardziej popularnych atrakcji. Wszyscy znają rzymskie Koloseum, krzywą wieżę w Pizie, plac św. Marka w Wenecji i Galerię Uffizi we Florencji. Słoneczna Italia zasłynęła swego czasu z jeszcze jednej - niezwykle romantycznej - atrakcji. Była nią Via dell'Amore, czyli Droga Miłości. Ponad dekadę temu ją zamknięto, lecz dziś turyści znów mogą cieszyć się jej urokami.

Włochy to popularny kierunek turystyczny. Znajdziemy tam zarówno piękne, piaszczyste plaże, wyjątkowe zabytki, jak i malownicze krajobrazy. Turyści mają powody do radości. Włoskie władze zadecydowały bowiem o ponownym otwarciu popularnej atrakcji. Po jedenastu latach w końcu będzie się można przejść słynną Drogą Miłości.

Zobacz wideo Pożar na Sycylii. Widok z Giardini-Naxox

W Cinque Terre zakochani ponownie przejdą się Drogą Miłości

Via dell'Amore, czyli Droga Miłości lub Ścieżka Miłości to wyjątkowy szlak prowadzący nadmorskim wybrzeżem regionu Ligurii i łączący malownicze miejscowości Riomaggiore i Manarola. Deptak rozciąga się na 1,6 km, oferując spacerującym niesamowite widoki na morze, skalne urwiska oraz lokalną florę. To jedno z najbardziej romantycznych miejsce w Europie, a może i na świecie. Swego czasu odwiedzało je wielu turystów, szczególnie zakochanych par.

W 2012 roku trasa została zamknięta z powodu osunięcia się ziemi i skał po intensywnych opadach deszczu. Odwiedzający, oczarowani tym miejscem, przyjęli tę wiadomość z wielkim żalem. Teraz, po jedenastu latach, pojawiła się jednak nadzieja na ponowne otwarcie. Włoskie władze podjęły decyzję o remoncie, dzięki któremu szlak na powrót zostanie udostępniony wszystkim romantykom. Pierwszy fragment Drogi Miłości jest już otwarty - można nim spacerować do 30 września. Otwarcie całej trasy ma mieć miejsce w lipcu 2024 roku.

 

Cinque Terre - spacer po najpiękniejszym wybrzeżu Włoch

Via dell'Amore to turystyczna trasa, rozciągająca się w regionie Cinque Terre. Cinque Terre to z kolei fragment riwiery liguryjskiej, obejmujący szlak o długości 121 km. Leży między cyplem Mesco, w okolicy Levanto, a przylądkiem Montenero i obiega pięć niewielkich miejscowości:  Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore.

Ten specyficzny odcinek wybrzeża zawieszony jest między błękitnym morzem a zjawiskowymi górami. Przez turystów nazywany jest również Pięcioma Krainami, ponieważ każda z tras i każda z miejscowości zachwyca w nieco inny sposób. Można tam podziwiać piękne pejzaże morskie, kluczyć wąskimi, miejskimi ścieżkami, próbować lokalnych dań oraz odpocząć na pobliskich plażach. Z tego względu wiele osób określa ten region "włoskim rajem". Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: