Spacer w chmurach. Czechy zapraszają na wieżę widokową i najdłuższy wiszący most na świecie

Spacer w chmurach w Czechach? Okazuje się, że właśnie w miejscowości Dolni Morava Sky walk może nam dostarczyć silnych przeżyć. Chociaż takich atrakcji nie brakuje i gdzie indziej, to te są wyjątkowo okazałe.

Sky walk - Czechy. Czemu warto?

Czemu warto wybrać się na sky walk do Czech? Chociaż atrakcje tego typu są coraz bardziej popularne, to nie zawsze dostarczają spodziewanej dawki adrenaliny. Niekiedy zdarza się, że jest to bardziej "spacer w koronach drzew", niż przebywanie na faktycznie trudnej do osiągnięcia wysokości. Na dowód wystarczy przytoczyć kilka liczb charakteryzujących atrakcję w miejscowości Dolni Morava:

  • 1116 m n.p.m. - wysokość, na której znajduje się atrakcja;
  •  55 m - wysokość, na której znajduje się sama kładka;
  • 710 m - długość drewnianej kładki spacerowej;
  • 100 m - długość zjeżdżalni. 

Spacer w chmurach w Czechach - podstawowe kwestie

Co przede wszystkim warto wiedzieć o spacerze w chmurach w Czechach? Położona w miejscowości Dolni Morava atrakcja sprawia, że trudno przejść obok niej obojętnie. Dla jednych jej fantazyjny kształt jest ciekawym widokiem, innych oburza lub wręcz zniesmacza. Faktem jest, że położona na wysokości 1116 m n.p.m. konstrukcja wyróżnia się na tle górskiego krajobrazu. 

Sky walk Czechy. Zdjęcie ilustracyjneSky walk Czechy. Zdjęcie ilustracyjne istock / Volodymyr Kalyniuk

Budowla powstała na zboczu góry Slamnik i znajduje się stosunkowo blisko Polski - do Kłodzka jest stąd ok. 55 km. Skorzystanie z tej atrakcji sprawia, że możemy nie tylko poczuć nieco adrenaliny, ale też oglądać wspaniałe panoramy. Na górze czeka zjeżdżalnia o długości 100 m, którą można wrócić na dół w dość niekonwencjonalny sposób. Na spacer w chmurach można się wybrać jedną z czterech możliwych tras o zróżnicowanych długościach od 2,3 do 12 km.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Spacer w chmurach - Czechy. Dolni Morava i przechadzka nad przepaścią

Spacer w chmurach to jedna z atrakcji w czeskiej miejscowości Dolni Morava. Nie jest to jednak jedyna opcja, którą warto przemyśleć. Wiele zależy tutaj od pory roku:

  • zimą warto skorzystać z dobrze przygotowanych tras narciarskich. Dodatkowo powstała tu niezbędna infrastruktura w postaci szkółek, wypożyczalni sprzętu czy miejsc do jazdy z dziećmi.
  • latem narty można zamienić na rowery lub zwiedzać szlaki pieszo.

Sky Bridge 721. Zdjęcie ilustracyjneSky Bridge 721. Zdjęcie ilustracyjne istock / Volodymyr Kalyniuk

Dodatkowo atrakcjami są parki linowe i miejsca przeznaczone dla dzieci. Jedną z najnowszych opcji, często wybieranych przez turystów, jest Sky Bridge 721. Chodzi o możliwość spaceru nad przepaścią, czyli po moście zawieszonym pomiędzy szczytami Masywu Śnieżnika. Długość trasy to oczywiście 721 m. Spacer po mocnej metalowej kracie z pewnością dostarczy wielu emocji. Co ciekawe: jest to obecnie najdłuższy most wiszący na świecie. Pokonał konstrukcję z Nepalu o przeszło 150 m. Droga pomiędzy szczytami Slamnik i Chlum przebiega na wysokości 95 m. Oczywiście skorzystanie z tej atrakcji będzie się wiązało z dużą dawką adrenaliny, ale konstrukcja jest bezpieczna dla użytkowników i dostępna przez cały rok.

Spacer w chmurach - Czechy. Cennik

Jaki jest cennik dla spaceru w Chmurach w Czechach? Bilety na różne pakiety atrakcji można zakupić drogą internetową. Przyjmując, że korona czeska to ok. 0,18 zł, za pakiet składający się z wejścia na wieżę widokową i spaceru nad przepaścią osoba dorosła zapłaci od 219,6 zł (1220 koron), dziecko zaś od 135 zł (750 koron). Dodatkowo dostępne są pakiety rodzinne.

Spacer w chmurach - Czechy. Godziny otwarcia

Jakie są godziny otwarcia dla czeskiego spaceru w chmurach? W sierpniu ze Sky Bridge można korzystać pomiędzy 9 a 20, ze Sky Walk zaś od 9 do 18. Ostatnie wejście jest możliwe na 30 min przed zamknięciem.

Zobacz też: Ciekawe miejsca na Słowacji do 100 km od granicy. Pomysły na jednodniową wycieczkę lub weekend pełen wrażeń

Więcej o: