Zadar - plaże wyjątkowe w swoim uroku, ale bez specjalnych butów ani rusz!

Zadar to m.in. plaże, które docenią wszyscy miłośnicy urokliwych miejsc skąpanych słońcem i zachwycających ciepłą wodą, idealną do kąpieli morskich. Jeżeli planujesz wakacje w tej części Europy, koniecznie poznaj miejsca, które uchodzą za najlepsze i najpiękniejsze plaże nie tylko w Zadarze, ale też w całej Chorwacji.

Plaża Kolovare Zadar — jedna z głównych w mieście

Zadar plaże i zabaytki ma tak interesujące, że przyciągają turystów z całego świata. Plaża Kolovare Zadar to jedna z głównych plaż miejskich. Zlokalizowana jest w niewielkiej odległości od centrum miasta, w związku z czym jest bardzo popularnym miejscem wypoczynku dla turystów oraz mieszkańców. Plaża Kolovare w mieście Zadar to zadbana i czysta plaża o typie piaszczysto-kamienistym. Na miejscu można wypożyczyć leżaki, skorzystać z przebieralni i pryszniców. W pobliżu znajdują się bary i restauracje. Tak, jak na większość plaży w Chorwacji, lepiej wziąć ze sobą buty do pływania. 

Plaża Borik Zadar — popularna plaża miejska

Plaża Borik Zadar to kolejna z grona najbardziej popularnych plaż w mieście. Aby się do niej dostać, należy oddalić się od centrum o kilka kilometrów. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Czym wyróżnia się plaża Borik? Zadar to miasto w samym centrum Dalmacji, a na plaży możemy znaleźć to, co region Dalmacji ma najlepszego do zaoferowania. Plaża jest długa i ma charakter żwirowy. Znajdujące się w pobliżu drzewa dają przyjemny cień. Ponadto plaża Borik w Zadarze ma rozbudowaną infrastrukturę. Na jej terenie znajdują się restauracje, bary i wypożyczalnie sprzętów wodnych. Przy plaży Borik znajduje się Borik sandy beach, czyli plaża piaszczysta, na której chętnie wypoczywają rodziny z dziećmi. Woda przy plaży jest czysta, płytka i ciepła, dlatego właśnie jest to popularne miejsce na wypoczynek z najmłodszymi. Należy jednak mieć na uwadze, że dno morza pokryte jest kamieniami, w związku z tym warto mieć odpowiednie obuwie. 

fot. shutterstock

Plaża Uskok Zadar — plaża przy marinie

W sąsiedztwie Marina Borik zlokalizowana jest plaża Uskok. Zadar w większości ma plaże żwirowe, bądź kamieniste i tak jest również w przypadku tej plaży. Jest to niewielka, spokojna i przeważnie pozbawiona tłumów plaża w Zadarze. Z uwagi, że plaża Uskok jest pokryta żwirem, koniecznie należy zaopatrzyć się w buty do pływania. Jest możliwość wypożyczenia leżaków plażowych oraz skorzystania z przebieralni. W pobliżu znajduje się bar z lodami i kawą, a nieopodal także sklep. 

Zadar plaże dla dzieci — Puntamika to jedna z plaż o łagodnym zejściu do morza

Gdzie warto wybrać się na rodzinne plażowanie w Zadar? Plaże dla dzieci można znaleźć w różnych częściach miasta, a także w jego najbliższej okolicy. Jedną z polecanych na odpoczynek z dziećmi plaż w mieście, jest Puntamika. Znajduje się ona w odległości ok. 3,5 km od centrum miasta i charakteryzuje się łagodnym wejściem do morza i płytką wodą. Jest to plaża żwirowa. 

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Zadar: najpiękniejsze plaże w okolicy

Jeżeli wyjedziesz nieco poza granice miasta Zadar, najpiękniejsze plaże w okolicy spotkasz w miejscowości Kožino, leżącej kilka kilometrów na północ od Zadaru. Plaža Kožino jest to plaża betonowo-żwirowa, a wspaniały widok, jaki się z niej rozpościera sprawia że jest ona uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż w całej Chorwacji. 

Zadar — plaże piaszczyste w pobliżu miasta

Gdzie znajdziemy największe plaże piaszczyste w okolicy miasta Zadar? Plaże piaszczyste, które zbierają dobre recenzje wśród turystów, znajdują się w miejscowości Nin i jej najbliższej okolicy. Miasteczko Nin oddalone jest o ok.15 km od Zadaru. Plaża piaszczysta Bilotinjak to miejsce, gdzie można odpocząć wśród pięknych widoków, stworzonych przez formacje skalne otaczające plażę. W samym miasteczku Nin znajduje się natomiast Queens Beach — kolejna plaża piaszczysta nieopodal Zadaru, która zachwyca turystów pięknym widokiem na góry. 

Zadar: plaża nudystów nieopodal miasta

Chciałbyś dowiedzieć się, gdzie możesz opalać się nago podczas wakacji w mieście Zadar? Plaża naturystów wydzielona jest na wspomnianej wyżej plaży Bilotinjak. Południowa jej część, znajdująca się w kierunku miasta Zaton to właśnie obszar wydzielony jako plaża naturystów. Piach miesza się tam z kamieniami, dlatego wybierając się tam, warto się odpowiednio przygotować. 

Zadar Chorwacja — plaże na południe od granic miasta

Jakie piękne plaże znajdują się na południe od Zadar w Chorwacji? Plaże, które zasługują na uwagę znajdują się w miejscowości Bibinje. Jedną z nich jest Plaža Bibinje, która wyróżnia się tropikalnym charakterem. Jest to plaża żwirowa z krystalicznie czystą wodą. Turyści, którzy lubią podglądać życie podwodne, powinni wziąć ze sobą maskę do nurkowania. Inne ciekawe plaże w okolicy, to: Punta Rožica i Plaža Starenice. 

Zobacz też: Istria - plaże, gdzie zaznasz błogiego odpoczynku w malowniczej scenerii

Więcej o: