Neapol - plaża i wybrzeże Zatoki Neapolitańskiej to skarb regionu Kampania,

Neapol - plaża i wybrzeże ciągnące się wzdłuż Zatoki Neapolitańskiej potrafią zachwycić. Kampania słynie z przepięknych krajobrazów, a odpoczynek z widokiem na turkusową wodę to coś, co jest charakterystyczne dla plaż w tym regionie kraju. Dowiedz się, gdzie są najpiękniejsze plaże w Neapolu i okolicach.

Plaże w Neapolu: La Gaiola wiedzie prym wśród plaż neapolitańskich

Plaże w Neapolu z widokiem rodem z najpiękniejszych pocztówek z wakacji, to coś, co wyróżnia miasto i okolicę. W rankingu polecanych plaż w Neapolu wysoką lokatę zawsze zajmuje plaża La Gaiola. Jest to niewielka plaża o charakterze żwirowym. Warto wiedzieć, że obowiązuje na niej limit osób i należy dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca. Co wpływa na wyjątkowość tej plaży w Neapolu? Niezapomniany widok. Woda ma przepiękny, turkusowy kolor, a z morza "wyłaniają się" dwie wyspy połączone ze sobą mostem. Nadają one temu miejscu wyjątkowej malowniczości, a opuszczone rezydencje na wyspie — dodatkowo pewnego rodzaju tajemniczości. 

Plaża miejska w Neapolu: Bagno Elena

Bagno Elena to plaża miejska w Neapolu, która znajduje się w samym centrum miasta. W centrum Neapolu co prawda nie ma zbyt dużo plaż, ale niektóre z nich naprawdę zasługują na uwagę. Wśród nich należy na pewno wymienić plażę Bagno Elena. Jest to charakterystyczny punkt na wybrzeżu neapolitańskim z zabytkową architekturą. Przy plaży znajduje się majestatyczna XVII-wieczna rezydencja na skale. Jeżeli zastanawiasz się, jakie plaże w Neapolu wybrać podczas wypoczynku z dziećmi, to Bagno Elena jest dobrą propozycją. Jest to plaża piaszczysta z dobrze rozbudowaną infrastrukturą i łagodnym zejściem do morza. Warto wiedzieć, że Bagno Elena to płatna plaża w Neapolu.

Neapol, region KampaniaNeapol, region Kampania fot. Kevin / pexels.com

Neapol: plaża publiczna. Bagno Sirena

Jakie inne ciekawe miejsca odpoczynku znajdziemy w mieście Neapol? Plaża publiczna, która również charakteryzuje się łagodnym zejściem do wody, to Bagno Sirena. Plaża znajduje się w niedalekim sąsiedztwie Bagno Elena, a jej atutem jest to, że można z niej podziwiać widok na Wezuwiusza z oddali. Bagno Sirena to kolejna płatna plaża miejska w Neapolu. Doskonałe miejsce do wypoczynku z dziećmi. Znajdują się tam leżaki z parasolami, bary oraz restauracje.  

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Jakie plaże w Neapolu warto odwiedzić? Baia delle Rocce Verdi — plaża Zielone Skały

Jakie inne plaże w Neapolu warto zobaczyć? Plaża Baia delle Rocce Verdi to bardzo klimatyczne miejsce, z którego rozpościera się widok na zatokę, półwysep Sorrento i wyspę Capri. Woda w zatoce ma turkusowy kolor, ale miejscami jest dosyć głęboko, więc należy zachować ostrożność, zwłaszcza podczas wypoczynku z dziećmi. Wstęp na plażę jest płatny, ale turyści uwielbiają to miejsce i przeważają wśród nich opinie, ze zdecydowanie jest warte swojej ceny. Na plaży znajduje się bar i restauracja, a także dwa baseny z wodą morską.  

Plaża w okolicach Neapolu. La Spiaggia Castello di Baia

La Spiaggia Castello di Baia to urokliwa plaża w okolicach Neapolu. Znajduje się w miejscowości Bacoli, oddalonej od Neapolu o ok. 30 km. Plaża ma charakter piaszczysto-kamienisty, a odwiedzający ją turyści zachwycają się widokiem na morze, które rozpościera się wokół plaży. Mimo malowniczego położenia u stóp majestatycznego zamku, La Spiaggia Castello di Baia nie jest plażą, która jest odwiedzana tłumnie, w związku z czym nie ma problemu ze znalezieniem miejsca na odpoczynek.    

Plaże w pobliżu Neapolu. Lido Schiacchtiello

Nieopodal Bacoli znajduje się kolejna plaża w pobliżu Neapolu, którą warto polecić, zwłaszcza miłośnikom rajskich scenerii. Mowa o Lido Schiacchetiello. Jest to niewielka, ale bardzo urokliwa plaża blisko Neapolu, z której rozpościera się piękny widok na zatokę Pozzuoli i wyspę Punta Pennata. Według turystów jest to idealne miejsce do kąpieli morskich i nurkowania, ponieważ woda w tym miejscu jest krystalicznie czysta.

Plaże blisko Neapolu: zajrzyj na Miliscola i Miseno

Kolejne plaże blisko Neapolu, które również znajdują się w okolicy Bacoli, to plaże Miliscola i Miseno. Są to plaże piaszczyste, z łagodnym wejściem do morza. Z tego względu wypoczywa tu dużo osób z dziećmi — nie tylko turyści, ale też miejscowi. Miliscola i Miseno to kolejne plaże w pobliżu Neapolu, które zachwycają swoją malowniczością i pięknym kolorem wody. Z plaż rozpościera się przepiękny widok na półwysep Miseno, który swoim kształtem przywodzi na myśl ogromnego żółwia. Jest to z pewnością miejsce warte polecenia, jeżeli szukasz idealnego miejsca na błogi odpoczynek na plaży w pobliżu Neapolu. 

Zobacz też: Chciał spędzić wymarzone wakacje we Włoszech. Przez pomyłkę trafił do więzienia

Więcej o: