Bari - plaże i widoki, które zachwycą każdego. Gdzie odpoczywać w Bari i najbliższej okolicy?

Bari - plaże i niesamowita architektura miasta działają jak magnes na turystów. Nic dziwnego. Bari jest stolicą malowniczego regionu Apulia, który przez wielu uważany jest za najpiękniejszy w całych Włoszech. Bari położone jest nad Morzem Adriatyckim, co przekłada się na nieskazitelną lazurową wodę i plaże, które są wizytówką regionu. Dowiedz się, gdzie znajdziesz najpiękniejsze plaże w Bari.

Najpiękniejsze plaże Bari — czym zachwycają?

Bari plaże posiada wyjątkowe na skalę całych Włoch. Gdzie w Bari znajdują się najpiękniejsze plaże? Bari, podobnie jak cała Apulia to region, który może poszczycić się prawdziwymi perełkami na mapie. Odpoczynek na Bari jest równoznaczny z odkrywaniem prawdziwego piękna południowych Włoch. W regionie tym znajdziemy zarówno plaże piaszczyste, jak i kamieniste, dlatego każdy będzie zadowolony z pobytu. Odpoczynek w towarzystwie ciepłej, turkusowej wody to scenariusz wakacji, na które większość z nas czeka najbardziej. Które plaże w Bari są najchętniej odwiedzane przez turystów? 

Bari — plaże piaszczyste w mieście

Jeżeli chcesz poleżeć na piachu w Bari, plaże piaszczyste znajdują się przeważnie poza centrum miasta. Na uwagę zasługuje na pewno plaża Libera Lato San Francesco. Położona jest kilka kilometrów od centrum, ale jest dobrze skomunikowana z miastem. Libera Lato San Francesco to plaża w Bari, która słynie z przepysznych lodów i restauracji serwującej wyśmienite dania.

Turyści kąpią się nad brzegiem starego miasta Giovinazzo w letni dzień. Bari, Apulia, Włochy.Turyści kąpią się nad brzegiem starego miasta Giovinazzo w letni dzień. Bari, Apulia, Włochy. Fot. Shutterstock.com

Bari Włochy — plaże dla miłośników sportów wodnych

Lubisz sporty wodne i odwiedzasz region Bari Włochy? Plaże, które zapewniają moc atrakcji dla wszystkich miłośników sportów wodnych — to na pewno znajdziesz w mieście. Jeżeli interesuje Cię surfing i chciałbyś spróbować swoich sił w tym sporcie, to miejscem dla Ciebie jest plaża Torre Quetta. Torre Quetta jest  odpowiednia do uprawiania tego sportu, ponieważ położona w miejscu, gdzie tworzą się spore fale i jest pod tym względem wyjątkowa w Bari. Plaża jest kamienista, zatem należy zadbać o odpowiednie obuwie. Na plaży znajduje się rozbudowana infrastruktura. Restauracja plażowa zapewnia napoje i przekąski. Torre Quetta to plaża miejska w Bari, która nie jest aż tak popularna i nawet w sezonie nie zastaniesz tu tłumu turystów.

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Bari — plaża miejska Libera Provolina

Chyba najbardziej kamienista plaża na Bari. Plaża miejska Libera Provolina. Wybierając się na nią, koniecznie pamiętaj o butach do pływania. Kamienie bywają naprawdę śliskie i łatwo o nieszczęśliwy wypadek. W okolicy plaży Libera Provolina znajduje się targ Fiera del Levante, który jest najpopularniejszy w całych Włoszech i zapewnia różnorodne usługi. 

Plaża Bari Pomodoro — plaża miejska o zabawnej nazwie

Najpopularniejsza miejska plaża Bari? Pomodoro, a dokładniej — Pane e Pomodoro — czyli w tłumaczeniu "chleb i pomidor". Pod tą zabawną nazwą kryje się długa piaszczysta plaża, na której chętnie wypoczywają turyści i mieszkańcy Bari. Plaże miejskie w Bari mają rozbudowaną infrastrukturę. Na plaży Bari Pomodoro znajdują się wypożyczalnie leżaków i parasoli, ponadto kompleks wyposażony jest w przebieralnie, prysznice i toalety. Miejsca jest sporo, a wejście do morza jest łagodne przy brzegu, dlatego jest to plaża w Bari, którą chętnie wybierają rodziny z dziećmi. Na plaży znajduje się kawiarnia z napojami i lodami, a w sezonie letnim nad bezpieczeństwem kąpieli czuwają ratownicy. 

Plaże w okolicach Bari. Lama Monachile

Jeżeli interesują Cię malowniczo położone plaże w okolicach Bari, to koniecznie musisz odwiedzić miasteczko Polignano a Mare. Jest ono oddalone ok. 35 km od Bari. Plaże, czy raczej plaża, która zasługuje na szczególną uwagę, to Lama Monachile. Jest ona niewielka i kamienista, ale jej położenie jest tak urokliwe, że jest to miejsce, które trzeba zobaczyć. Jedna z najpiękniejszych plaż w okolicach Bari "wciśnięta" jest pomiędzy dwa klify skalne i znajduje się tuż pod historycznym centrum miasta Polignano. Do plaży prowadzi urokliwy kamienny most, co dodatkowo wpływa na niesamowity charakter okolicy. Woda przy plaży Lama Monachile ma piękny turkusowy kolor, a o jej krystalicznej czystości świadczy wielokrotne przyznawanie statusu "Błękitnej Flagi". 

Mola di Bari — plaża Spiaggia Fischietto

W połowie drogi z Bari do Poligano a Mare znajduje się miejscowość Mola di Bari. Plaża Spiaggia Fischietto to jedno z miejsc, które najczęściej odwiedzają turyści w tym regionie. Plaża leży nieco na uboczu, w związku z czym nie jest bardzo zatłoczona. Turyści zachwalają czystą wodę i wspaniałe widoki na morze, jakie zapewnia odpoczynek na plaży w Mola di Bari.

Zobacz też: Miejsce obowiązkowe podczas wizyty w Mediolanie. Dojedziesz tu w 10 minut pociągiem. "Świetna alternatywa"

Więcej o: