Malaga - plaże w stolicy słynnego Costa del Sol uważane są za jedne z najpiękniejszych na kontynencie

Malaga - plaże w tym pięknym hiszpańskim mieście rozciągają się na długości kilkunastu kilometrów. Urokliwe miejskie plaże, które pięknie prezentują się zwłaszcza o poranku, to jedna z wielu atrakcji Malagi. Sprawdź, które z nich uchodzą wśród turystów za najpiękniejsze.

Malaga — jaka plaża jest najpopularniejsza? 

Malaga — jaka plaża jest najpopularniejsza i najchętniej odwiedzana przez turystów? Zdecydowanie faworytem pod tym kątem jest La Malagueta. Jest to główna miejska plaża, położoną przy porcie morskim. Plaże ozdabia charakterystyczny napis, dzięki któremu jest ona widoczna już z daleka. Jest to jedna z najpiękniejszych plaż na Maladze, która posiada rozbudowaną infrastrukturę. W jej obrębie znajdują się wypożyczalnie leżaków i sprzętu wodnego. Są także restauracje z różnorodną kuchnią, w których można skosztować m.in. owoców morza. Wejście do morza jest łagodne, a woda płytka, zatem jest to dobre miejsce na odpoczynek z dziećmi.

Plaża La Malagueta jest jedną z największych plaż w Maladze. Jej długość wynosi 1,2 km, a szerokość dochodzi do 45 m. Dotarcie na plażę nie stanowi żadnego problemu, ponieważ jest ona bardzo dobrze skomunikowana z miastem. Jest to miejsce bardzo popularne nie tylko wśród turystów, ale także mieszkańców miasta, którzy chętnie spędzają tu swój wolny czas. 

Plaże na Maladze: Playa de la Caleta

Plaże na Maladze są w większości rozległe, ale ich popularność jest tak duża, że zazwyczaj bywa na nich tłoczno. Tak też jest w przypadku Playa de la Caleta. Jest to jedna z najpopularniejszych plaż Malagi, na której często wypoczywają tzw. lokalsi. Playa de la Caleta znajduje się w sąsiedztwie plaży la Malagueta. Jest długa na ok. kilometr, a jej szerokość waha się w granicy 20 m. Jest to kolejna miejska plaża na Maladze, która posiada rozbudowaną infrastrukturę, włącznie z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Playa de la Caleta należy do najczystszych plaż w Maladze. Można tam spędzić aktywnie czas, ponieważ wzdłuż promenady rozmieszczone są urządzenia do ćwiczeń plenerowych.   

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Malaga Hiszpania: plaża Peñon del Cuervo

Malaga + Hiszpania + plaża = udane wakacje. Chyba każdy się zgodzi z tym równaniem. Zwłaszcza jeżeli wakacje spędza na plaży Peñon del Cuervo, znajdującej się we wschodniej części miasta. Nazwa plaży nawiązuje do znajdującej się w jej pobliżu formacji skalnej, będącej znakiem rozpoznawczym tego miejsca. Plaża Peñon del Cuervo — przez wielu uważana za najpiękniejszą plażę w Maladze — stanowi część miejskiego parku leśnego o tej samej nazwie. Jest to miejsce bardzo popularne wśród młodzieży, która obrała sobie ten obszar za miejsce spotkań towarzyskich. Na plaży są wyznaczone miejsca do grillowania i piknikowania. Plaża liczy ok. 400 m długości i 25 m szerokości. Jest oddalona od budynków mieszkalnych. 

Według analizy przeprowadzonej przez Airbnb Malaga często pojawia się w planach na 2023 rok.Według analizy przeprowadzonej przez Airbnb Malaga często pojawia się w planach na 2023 rok. Fot. Pixabay, juliasorokina

Najpiękniejsze plaże — Malaga wschodnia również może poszczycić się wyjątkowymi miejscami

Jakie inne miejsca we wschodniej części miasta uchodzą za najpiękniejsze plaże? Malaga skrywa ich całkiem sporo. Na uwagę z pewnością zasługuje Playa de Pedregalejo. Jest to kolejna propozycja na liście najpiękniejszych plaż miejskich Malagi. Plaża jest długa na nieco ponad kilometr i słynie z ciemnego piasku. Jest to miejsce dostosowane do potrzeb rodzin wypoczywających z dziećmi. Ma dobrze rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Znajdują się na niej boiska do gry w siatkówkę plażową, można skorzystać z wypożyczalni leżaków, pryszniców i toalet. Playa de Pedregalejo słynie z barów i restauracji, które serwują najlepsze w Maladze grillowane owoce morza oraz inne lokalne specjały. 

Malaga plaże: opinie o Playa de la Misericordia

Playa de la Misericordia to kolejna interesująca propozycja z kategorii Malaga plaże. Opinie o plaży są bardzo dobre. Osoby, które wybrały się na plażę la Misericordia, podkreślają, że głównymi jej atutami są położenie oraz malowniczość. Plaża mierzy ok. 1200 m, a jej szerokość waha się w granicy 30 m. Jest to dobre miejsce na wypoczynek z dziećmi, ponieważ miejsce to zapewnia różne formy rozrywki, w tym np. miejsca do gry w siatkówkę plażową. Playa de la Misericordia jest dobrym wyborem na wakacje z dziećmi także z tego względu, że woda przy brzegu jest płytka, a dzięki temu również maluchy mogą skorzystać z uroków morza. Znajdziemy tam ponadto dobrze rozbudowaną infrastrukturę plażową, m.in. toalety i prysznice. Na plaży są bary, które oferują lokalne przekąski. Nie ma zatem potrzeby zaopatrywać się we własny prowiant.     

Zobacz też: 3 europejskie miasta idealne na weekendową wyprawę

Więcej o: