Malta to plaże skryte wśród kamienistego wybrzeża, zaliczane do najbardziej urokliwych miejsc w Europie

Malta - plaże tego małego wyspiarskiego państwa na Morzu Śródziemnym są celem wielu turystów, którzy cenią sobie odpoczynek w urokliwej i malowniczej okolicy. Choć wybrzeże Malty, a co za tym idzie - również plaże - jest w większości kamieniste, znajdzie się także kilka miejsc, gdzie turkusowa woda kontrastuje ze złotym piaskiem plaży, tworząc zapierające dech w piersiach widoki. Sprawdź, gdzie skrywają się najpiękniejsze piaszczyste i skaliste plaże na Malcie.

Plaże na Malcie: St. Peter’s Pool i jej niesamowite widoki

Malta plaże posiada wprost nieziemskie. Skaliste plaże na Malcie tworzą niepowtarzalne widoki, a ich urok sprawia, że chce się tu wracać. Jedną z najpopularniejszych i najpiękniejszych skalistych plaż na Malcie, jest St. Peter’s Pool. Plaża znajduje się na półwyspie Delimara w południowo-wschodniej części kraju. Tworzy ją półokrągła formacja skalna, która góruje nad zatoką z turkusową wodą. Przy plaży dostępny jest parking. Można wybrać także drogę pieszą. Z pobliskiego miasteczka Marsaxlokk droga na najpiękniejszą skalistą plażę na Malcie zajmuje nieco ponad pół godziny. Malowniczość trasy zachwyca turystów, dlatego jest to chętnie wybierana opcja.  

Malta: najpiękniejsze plaże to z pewnością również Il Kalanka

Jakie inne ciekawe miejsca skrywa Malta? Najpiękniejsze plaże wyrzeźbione przez formacje skalne kuszą turystów swoim nieokiełznanym charakterem. Jeżeli chcesz odpocząć z dala od tłumów i nacieszyć się pięknym krajobrazem okolicy, to dobrą propozycją może być plaża Il Kalanka. Jest to miejsce, które zachwyca niebywałym klimatem i co ważne — plaża zazwyczaj nie jest zatłoczona, dzięki czemu można tam odpocząć od tłumu wczasowiczów. Z praktycznych informacji — przy plaży dostępny jest parking. Warto również zabrać ze sobą wodę i prowiant. 

To doskonałe miejsce na wyjazd po sezonie. W tych europejskich krajach będzie ciepło nawet jesienią (Malta)To doskonałe miejsce na wyjazd po sezonie. W tych europejskich krajach będzie ciepło nawet jesienią (Malta) Fot. Elvira Podolinska / iStock

Malta: plaże piaszczyste — Ghadira Bay zaprasza na plażowanie z dziećmi

Chcesz wiedzieć, jakie inne piękne miejsca oferuje Malta? Plaże piaszczyste na wyspie to miejsca, gdzie najchętniej odpoczywają rodziny z dziećmi. W odróżnieniu od plaż kamienistych, plaże piaszczyste na Malcie charakteryzują się łagodnym zejściem do morza, co jest szczególnie ważne podczas odpoczynku z najmłodszymi. Jedna z najpiękniejszych plaż piaszczystych na Malcie znajduje się w północno-wschodniej części wyspy. Ghadira Bay to miejsce z krystalicznie czystą wodą. Plaża dysponuje rozbudowaną infrastrukturą. Znajdują się tam bary, restauracje, leżaki. Ponadto, w sezonie funkcjonują wypożyczalnie sprzętów wodnych, a także dmuchane trampoliny i zjeżdżalnie dla dzieci. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Najlepsze plaże na Malcie: Golden Bay i Riviera Bay

Wielu turystów za najlepsze plaże na Malcie uważa sąsiadujące ze sobą Golden Bay i Riviera Bay. Plaże znajdują się na zachodnim wybrzeżu wyspy i obie mają charakter piaszczysty. Golden Bay to rozległa plaża z rozbudowaną infrastrukturą. Znajdują się tam budki z przekąskami, istnieje także możliwość wypożyczenia leżaków i sprzętu wodnego. Riviera Bay położona jest w pobliskiej zatoce i jest uważana za najlepszą plażę na Malcie do surfowania. Warto zostać na plaży do zmroku, ponieważ można podziwiać z niej spektakularny zachód słońca. 

Błękitna Laguna Malta — plaże w rajskiej odsłonie

Jedną z największych atrakcji podczas pobytu na Malcie, jest Błękitna Laguna. Malta, plaże i błękitna woda — to gotowy scenariusz na podróż marzeń. Błękitna Laguna to miejsce, gdzie można tego wszystkiego doświadczyć. Jest to cieśnina położona między wyspami Comino i Cominotto, wchodzącymi w skład archipelagu maltańskiego. Zachwyca niesamowitym błękitnym kolorem wody i jest prawdziwym rajem dla turystów. Osoby wybierające się w podróż na Maltę muszą się jednak liczyć z tym, że jest to miejsce bardzo popularne, a co za tym idzie — jest tłoczno. Plaża ma charakter skalisty, dlatego przyda się odpowiednie obuwie.

Malta plaże nudystów — czy znajdziemy na wyspie takie miejsca?

Jak wygląda kwestia opalania beztekstylnego na wyspie Malta? Plaże nudystów oficjalnie nie istnieją, ale jak wiadomo — od każdej reguły są wyjątki. Na wyspie znajdziemy kilka plaż, czy raczej ich fragmentów, na których wypoczywający opalają się bez ubrań. Jednym z takich miejsc jest Qarraba Bay. Znajduje się ona nieopodal wspomnianej wcześniej Riviera Bay. Plaża jest trudno dostępna i aby na nią zejść, trzeba wykazać się dosyć dobrą kondycją i zręcznością. Miejsce cieszy się jednak dużą popularnością, nie tylko wśród nudystów. Wiele osób twierdzi, że jest to miejsce magiczne, o niepowtarzalnym i tajemniczym charakterze.  

Zobacz też: Gozo. Co zobaczyć na tej maltańskiej wyspie? [atrakcje, pogoda, ważne informacje, koszt]

Więcej o: