Barcelona - plaża Barceloneta to jedna z najpiękniejszych plaż miejskich w Europie. Gdzie odpoczywać w stolicy Katalonii?

Barcelona - plaża Barceloneta i inne plaże miejskie w stolicy Katalonii uchodzą za najpiękniejsze w Europie. Barcelona to nie tylko imponujące zabytki i architektura miejska, ale także urocze, piaszczyste plaże ciągnące się wzdłuż wybrzeża. Sprawdź, które plaże w Barcelonie i okolicy uchodzą za najpiękniejsze.

Barcelona: plaża miejska Barceloneta cieszy się wielką popularnością miejscowych i turystów

Barcelona to wyjątkowe miasto, które przyciąga turystów nie tylko zabytkami, ale również wyjątkowymi plażami. Jaka jest najpopularniejsza plaża w mieście Barcelona? Plaża miejska Barceloneta to miejsce, do którego tłumnie zjeżdżają turyści i mieszkańcy miasta. W sezonie bywa tam bardzo tłoczno. Plaża Barceloneta położona jest blisko centrum miasta, w związku z czym łatwo się na nią dostać komunikacją publiczną. Najpopularniejsza plaża miejska w Barcelonie liczy ok. 400 m długości, a jeżeli doliczyć do niej także pobliskie San Sebastia i Somorrostro, to będzie to łącznie ponad 1000 m piaszczystego wybrzeża ulokowanego przy jednym z najpiękniejszych miast Europy. Barceloneta wraz z najbliższą okolicą, to miejsce, gdzie można uprawiać sporty wodne. Chętnych do odpoczynku na jednej z najpiękniejszych plaż miejskich w Barcelonie nie brakuje, w związku z czym trzeba mieć na uwadze, że może być trudno znaleźć tu wolne miejsce do plażowania i podziwiania uroków okolicy. 

Plaża w Barcelonie: malownicza Nova Icaria

Znacznie mniej zatłoczona plaża w Barcelonie, a także malownicza i zaliczana do najpiękniejszych w mieście, to Nova Icaria. Plaża znajduje się nieopodal Portu Olimpijskiego, w dzielnicy Sant Marti. Z uwagi na to, że uchodzi za jedną z najspokojniejszych plaż w Barcelonie, jest chętnie odwiedzana przez rodziny wypoczywające z dziećmi. Warto także podkreślić, że infrastruktura plaży Nova Icaria jest dostosowana do osób niepełnosprawnych. Znajdują się na niej m.in. podnośniki i podjazdy, dzięki którym możliwy jest łatwiejszy dostęp do morza. 

Plaża dla nudystów Barcelona: Mar Bella dla wielbicieli naturyzmu

Mar Bella, znajdująca się nieopodal plaży Nova Icaria, to plaża dla nudystów. Barcelona słynie z liberalnego podejścia do opalania nago, dlatego w mieście wyznaczone są także miejsca dla osób lubiących zażywanie kąpieli słonecznych bez ubrań. Mar Bella liczy ok. 500 m długości. Do plaży wiedzie ścieżka rowerowa i wiele osób wybiera właśnie ten sposób dostania się na popularną w Barcelonie plażę. Mar Bella słynie także z pięknych wschodów słońca. 

Zobacz wideo Rekiny w popularnych kurortach turystycznych

Plaże w okolicach Barcelony — najpiękniejsze miejsca do odpoczynku

Które plaże w okolicach Barcelony uważane są za najlepsze i najpiękniejsze? Wśród turystów panuje zgoda co do tego, że jednym z takich miejsc jest plaża Ocata. Znajduje się ona na północ od Barcelony i jest dobrze skomunikowana ze stolicą Katalonii. Można do niej dotrzeć pociągiem w niecałe pół godziny. Jest to długa na 2,5 km piaszczysta plaża, gdzie  można podziwiać Barcelonę z oddali. Mimo że jest to jedna z najpiękniejszych plaż w okolicy Barcelony, nie jest ona tak tłoczna jak plaże miejskie w samej Barcelonie i — zgodnie z zapewnieniami turystów — zawsze znajdzie się miejsce, gdzie można się położyć i zrelaksować.

Plaża Barceloneta, Barcelona, Hiszpania / fot. ShutterstockPlaża Barceloneta, Barcelona, Hiszpania / fot. Shutterstock Plaża Barceloneta, Barcelona, Hiszpania / fot. Shutterstock

Costa Brava — Barcelona. Plaża Aiguablava idealna na wypoczynek z dziećmi

Najpiękniejsze plaże na odcinku Costa Brava-Barcelona? Bezsprzecznie na tej liście wysoką lokatę powinna zająć plaża Aiguablava, nieopodal miejscowości Begur. Plaża mieści się w urokliwej zatoczce, oddalonej od Barcelony o ok. 1,5 godziny drogi samochodem. Przy plaży znajduje się parking, ale mogą być trudności z zaparkowaniem auta. Plaża jest niewielka, a w weekendy bywa tam naprawdę tłoczno. Aby w pełni skorzystać z uroku jednej z najpiękniejszych plaż w okolicach Barcelony, najlepiej wybrać się tam zatem w inne dni. Woda przy plaży Aiguablava jest krystalicznie czysta i ma piękny kolor. Plaża liczy ok. 80 m. Morze przy plaży jest płytkie, zatem można tu odpoczywać także z dziećmi. Do plaży można dojść pieszo.

Najpiękniejsze plaże w okolicach Barcelony na południe od miasta

Jadąc na południe od miasta w poszukiwaniu najpiękniejszych plaż w okolicy Barcelony, warto zatrzymać się w miejscowości Castelldefels. Dlaczego warto wybrać ten kierunek? Z Barcelony można dotrzeć do Castelldefels w pół godziny bezpośrednim pociągiem, a na miejscu zastaniemy piękna, piaszczystą i rozległą plażę. Turyści, którzy chcą nieco odpocząć od zatłoczonych plaż Barcelony, na pewno znajdą tu ciszę i będą mogli zrelaksować się w towarzystwie złotego piasku i wody o przyjemnym, turkusowym kolorze. Wybierając się w to miejsce, warto zaopatrzyć się we własnym prowiant, ponieważ bary i budki z jedzeniem są tu rzadkością. 

Zobacz też: Uniknij pułapek turystycznych i poczuj się jak miejscowy. Podróżnik ujawnia sekrety mieszkańców Barcelony

Więcej o: