Wakacje dla spóźnialskich. Najlepsze kierunki na urlop last minute. Są przyjazne dla oka i portfela

Znajdujemy się na półmetku wakacji. Część Polaków jest już po urlopie lub właśnie leniwie sączy drinki z palemką nad basenem. Ci, którzy nie mieli do tej pory czasu lub możliwości zarezerwowania wczasów, jeszcze mają okazję wybrać się na wymarzone wczasy. Jakie kraje są w tym roku najlepsze na wakacje typu last minute? Podpowiadamy!

Wakacje last minute stały się w ostatnich latach bardzo popularną formą urlopowania. Polega na rezerwacji wycieczki w biurze podróży "na ostatnią chwilę". Często oznacza to wyjazd z dnia na dzień, co dla jednych jest dość problematyczne, dla innych z kolei nie stanowi problemu. Krótki czas przygotowań nagradzany jest jednak dużymi obniżkami cen pakietów wakacyjnych. Tanie wyjazdy last minute cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród "łowców ofert", czekających z planowaniem urlopu aż do pojawienia się najlepszej propozycji.

Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

Chorwacja na wakacje last minute. Plaże, zabytki i perełki natury

Chorwacja to państwa słynące przede wszystkim z różnorodnego krajobrazu. Znajdziemy tam zarówno piękne, piaszczyste i kamieniste plaże, jak i górzysto-wyżynne widoki. Położenie nad Adriatykiem sprawia, że co roku odwiedza je wielu turystów. Liczne wyspy (około 1200) gwarantują jednak, że nie pochłonie nas tłum turystów. Jeśli chcesz spędzić swoje wakacje w kameralnym gronie, z dala od zgiełku popularnych kurortów, koniecznie wybierz się do malowniczego regionu Dalmacji. Miłośnikom przyrody polecamy udać się do Parku Narodowego Jezior Plitwickich, fani zabytków z kolei powinni wybrać się do Splitu i zwiedzić Pałac Dioklecjana.

Marzy ci się sielskie plażowanie? Wybierz się do Bułgarii

Bułgaria słynie przede wszystkim z nadmorskich kurortów turystycznych. Cieszą się one wielką popularnością nie bez powodu. Złocisty piasek na plaży, ciepłe kąpiele w Morzu Czarnym, lecznicze źródła mineralne, a także pyszna kuchnia regionalna gwarantują udany pobyt. Turystów najbardziej zachwycają tamtejsze pasma górskie, zielone doliny oraz smakowite wino. Oferty last minute można znaleźć w biurach podróży już od 1500 zł za osobę.

Turcja all inclusive na ostatnią chwilę

W zestawieniu tym nie mogło również zabraknąć Turcji. Państwo o bogatej historii, ciekawej kulturze oraz pięknym krajobrazie i licznych zabytkach od lat zajmuje wysokie miejsce w rankingach popularności wśród wczasowiczów z Polski. Upodobaliśmy sobie szczególnie pobyty all inclusive, zapewniające zakwaterowanie, nielimitowane posiłki i drinki, a także ciekawe atrakcje. Turystów, którzy zdecydują się na wakacje last minute w jednym z tureckich kurortów, czekają niezapomniane wrażenia wypełnione promieniami słońca, beztroskim zwiedzaniem oraz odpoczynkiem na plaży lub nad hotelowym basenem. Istny raj! Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: