Pokazali mało znaną europejską perełkę. Internauci byli zachwyceni. "Te widoki są niesamowite"

Turyści planujący urlop w Niemczech często stawiają na najpopularniejsze kierunki, takie jak Berlin, Monachium czy Hamburg. Jednak warto pamiętać, że w tym kraju można znaleźć także wiele urzekających, ale mniej znanych perełek. Jednym z nich jest bez wątpienia Boppard.

Mon i Ryan to miłośnicy podróżowania pochodzący z Melbourne, którzy chętnie dzielą się w mediach społecznościowych pięknymi widokami i poleceniami ciekawych miejsc. Jako że od prawie trzech lat mieszkają w Niemczech, postanowili rozpocząć nową serię dotyczącą ukrytych tam skarbów. "W tym pięknym kraju jest naprawdę tyle rzeczy do zobaczenia" - przekonywali. Gdzie warto się wybrać? Zobaczcie sami. 

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk poleciała na rajskie wakacje

Boppard. Prawdziwa perełka Niemiec

W pierwszej części serii Mon i Ryan polecili obserwatorom Boppard, czyli malownicze miasto położone na zachodzie Niemiec, na lewym brzegu Renu. Na miejscu urzekają piękne krajobrazy jednej z najdłuższych rzek w Europie, okoliczne pagórki, słynne winnice i klimatyczna średniowieczna starówka. 

Jednym z ukrytych klejnotów Niemiec jest region winiarski Doliny Renu

- czytamy na Instagramie.  

Ogromną atrakcją w okolicy jest wyciąg krzesełkowy, który zawozi turystów na najlepszy punkt widokowy. Po dotarciu na górę warto udać się krótkim spacerem do Vierseenblick, zachwyca niecodziennym widokiem na Ren i okoliczne tereny zielone. Może się zdawać, że patrzymy na cztery oddzielne zbiorniki wodne. W planie wycieczki warto zawrzeć XIII wieczny kościół św. Sewera, który powstał na pozostałościach starych łaźni rzymskich.

 

Internauci zachwyceni

Nagranie zostało obejrzane już ponad 262 tys. razy, a internauci byli zachwyceni propozycją. Wielu z nich przyznało, że Boppard z pewnością znajdzie się na ich listach wakacyjnych marzeń.

Chce tam pojechać! Te widoki są niesamowite

- pisał jeden z użytkowników. 

W komentarzach nie zabrakło także głosów osób, które już zdążyły odwiedzić to niemieckie miasto. "Zatrzymaliśmy się tam, podczas wycieczki wzdłuż Mittlerhein i bardzo nam się podobało, ta okolica jest taka urocza" - czytamy. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: