Najtańsze kierunki na zagraniczne wakacje. Wypoczniesz taniej niż w Polsce. I to w wyższym standardzie

Z roku na rok wakacje w Polsce stają się coraz droższe, a eksperci wskazują, że bardziej opłaca się wypoczywać pod palmami. Dlatego też tak wielu Polaków chętniej rezerwuje zagraniczne wycieczki. Które kraje są najbardziej przyjazne dla portfela?

Szalejąca inflacja mocno uderzyła Polaków po kieszeniach. Coraz więcej płacimy zarówno za transport, jak i za noclegi oraz wyżywienie. Niedawno opisywaliśmy m.in. doświadczenia naszej czytelniczki - pani Ilony, która nie mogła uwierzyć w drożyznę panującą w Beskidach. Podobne doświadczenia nasuwają na myśl jedno pytanie: czy zagraniczny urlop może być tańszy od wypoczynku w Polsce? Eksperci nie mają wątpliwości. 

Zobacz wideo Jak jeść zdrowo, gdy inflacja puka nam do drzwi? "Żegnajcie himalajskie sole za 149 zł/kg"

Wycieczki zagraniczne tańsze niż wakacje w Polsce

Jak wyjaśnił prezes Travelplanet.pl, Radosław Damasiewicz w rozmowie z serwisem kobieta.interia.pl, obecnie najtańszym kierunkiem na zagraniczne wakacje jest Bułgaria. Ten kraj od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków ze względu na fantastyczną pogodę, piaszczyste wybrzeża i oczywiście niskie ceny. Ekspert wskazuje, że jeżeli planujemy wakacje we wrześniu, to za siedmiodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu z dwoma posiłkami zapłacimy od 1,2 tys. do 1,4 tys. zł za osobę. 

Ewidentnie tańsze niż w kraju będą wakacje w Bułgarii - za podobne pieniądze mamy wyższy standard obiektu oraz wliczony już dojazd

- tłumaczył Damasiewicz. 

Innym świetnym kierunkiem na budżetowe wakacje jest Albania. Ten malowniczy bałkański kraj w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Turystów z różnych części świata urzekają tamtejsze plaże, jaskinie czy majestatyczne wzgórza. Oczywiście wisienką na torcie są przyjazne ceny. Oferty tygodniowego pobytu w hotelu z doliczonymi już przelotami zaczynają się od 1,5 tys. zł. 

Tanie kierunki na wakacje 2023

A może by tak do Turcji? Wczasowicze chętnie wypoczywają m.in. w popularnym nadmorskim kurorcie na Riwierze Tureckiej - Alanyi. Przeglądając oferty, z łatwością zarezerwujecie tygodniową wycieczkę już za nieco ponad 1,4 tys. zł. Jeśli marzy wam się wypoczynek all inclusive, wystarczy, że dopłacicie 200-300 zł do bazowej ceny.

Warto bliżej przyjrzeć się także Chorwacji - ten urokliwy kraj to prawdziwa perełka dla miłośników pięknej pogody, zróżnicowanych krajobrazów i niedrogiego podróżowania.

Należy pamiętać, że tradycyjnie do Chorwacji Polacy w dużej mierze jeżdżą własnymi samochodami, podczas gdy na wakacje do Bułgarii i Albanii przede wszystkim lecą samolotami

- zaznaczył prezes Travelplanet.pl. Jeżeli więc zdecydujemy się na samodzielny dojazd, urlop z dwoma posiłkami może nas kosztować około 1 tys. zł. Z kolei biura podróży oferują tygodniowe pobyty z przelotami za 1,9-2 tys. zł za osobę. W podobnej cenie wypoczniecie także w Grecji. Przykładowo wrześniowy urlop z dwoma posiłkami to wydatek rzędu 1,8 tys. zł.

Warto poszukiwać także ofert last minute i zachować elastyczność terminów. Ceny będą się bowiem różnić w zależności od daty wylotu oraz standardu hotelu. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: