Turyści z całego świata jednogłośni. Wybrali swoje ulubione wakacyjne miejsce w Europie. Polacy uwielbiają tam wyjeżdżać

Analitycy Google podzielili się istotnym zestawieniem. Porównując tysiące opinii turystów z 185 krajów udało się stworzyć ranking najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych w Europie. Zwycięska dziesiątka nie pozostawia złudzeń. To państwo bije na głowę pozostałą resztę, a konkurencja jest przecież ogromna.

Marzą ci się egzotyczne wakacje na Bali lub wyjazd na gorące Karaiby, a tymczasem turyści z całego świata biją się o bilety do Europy. Udostępniono zestawienie ulubionych kierunków urlopowych w Europie. Pierwsze miejsce zajęła urokliwa wyspa, która kochają również Polacy. Warto odwiedzić zwycięskie destynacje tego lata. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk poleciała na rajskie wakacje

Te kierunki wyszukiwane są najczęściej. Świat zakochał się w greckiej wyspie

W jakie miejsca najchętniej wybierają się turyści ze świata? Wbrew pozorom to wcale nie wielkie metropolie zajmują pierwsze miejsca w rankingu. Najczęściej wyszukiwanym kierunkiem w zeszłym sezonie okazało się Santorini. Grecka wyspa cieszy się popularnością przede wszystkim wśród Amerykanów, którzy przylatują tam, by spełnić marzenie o "europejskich wakacjach".

Chętnie wybierają się tam również Finowie, Hindusi, czy Australijczycy. Wyszukiwano ten kierunek łącznie z 47 państw. Trudno się zresztą dziwić. Santorini wygląda jak wyjęte wprost z greckiej pocztówki. Piękne plaże, charakterystyczna zabudowa w odcieniach bieli i niebieskości oraz powalająca na kolana grecka kuchnia. Czego chcieć więcej?

Drugie miejsce zajęły Baleary, a przede wszystkim Ibiza. Ta uwielbiana jest przez wczasowiczów z 29 państw, między innymi Brazylijczyków, Argentyńczyków, Portugalczyków i Jamajczyków. Każdy, kto odwiedził tę hiszpańską wyspę, twierdzi, że od panującego tam klimatu można się wręcz uzależnić. Na Ibizie czekają nas również zachwycające widoki, doskonała kuchnia i wspaniali ludzie, którym uśmiech nie schodzi z twarzy. Nie można zapomnieć również o całonocnych imprezach. To istny raj na ziemi.

Trzecie miejsce w zestawieniu przypadło również hiszpańskiej wyspie - Teneryfie. Jedna z Wysp Kanaryjskich, mimo wulkanicznych plaż, zachwyca ludzi z 12 państw na całym świecie, choć jednostki marzące o wakacjach w tym miejscu znajdą się w każdym kraju. Tu przylatują chętnie sami Hiszpanie, a popularnością cieszy się przede wszystkim wśród Europejczyków.

Jakie państwa dołączyły do topowej dziesiątki? Dwa państwa deklasują konkurencję

Choć podium w większości zajęła Hiszpania, to w dalszym zestawieniu jej pozycja nie jest taka pewna. Na czwartym miejscu znalazła się Sycylia, zaś na piątym grecka wyspa Korfu. Szóste miejsce przypadło wyspie Kos oraz tureckiej Antalyi. Widać więc, że Grecja wysuwa się na prowadzenie.

Siódme miejsce pomieściło aż sześć kierunków:

  • Sardynię,
  • Mykonos,
  • Kretę,
  • Majorkę,
  • chorwackie miasto Hvar,
  • Toskanię.

Z kolei ósme w zestawieniu są wyspy Zakynthos i Lanzarote, tureckie miasto Bodrum, oraz dystrykt Algavre w Portugalii. Wnioski nasuwają się więc same. W zestawieniu aż sześciokrotnie znajduje się Grecja. Walcząca z nią Hiszpania wyłącznie cztery razy. Mamy więc dwóch niezaprzeczalnych faworytów, którzy z pewnością również tego lata przyjmą tysiące spragnionych wypoczynku turystów.

Więcej o: