Spóźniłeś się z rezerwacją wakacji? Nic straconego. W tym europejskim kurorcie tydzień spędzisz za mniej niż 1500 złotych

Nie wszyscy są w stanie zaplanować swój urlop z wyprzedzeniem. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z luksusowego wyjazdu. Nawet w szczycie sezonu do tego kraju wyjedziesz za grosze. Popularne biuro podróży wystawiło ofertę nie do odrzucenia. Za taką kwotę trudno wyjechać nawet nad polskie morze.

Tygodniowy urlop marzeń w Bułgarii za jedyne 1200 złotych? To wcale nie sen, a piękna rzeczywistość. Spóźnialscy i zapominalscy mają niepowtarzalną okazję, by wyjechać na zagraniczny urlop i to w szczycie sezonu. Z reguły podobne okazje zdarzają się przy ofertach last minute. Tym razem jest inaczej, bo wylot odbywa się dopiero pod koniec miesiąca. Co mieści się w szalenie niskiej cenie? Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Wyjazd do Złotych Piasków za 1200 złotych? Sprawdź co zawiera się w cenie

Niektórzy z pewnością przecierali oczy ze zdumienia. Standardem wyjazdów zagranicznych są ceny zaczynające się od 2500 złotych, choć często znacznie przekraczają również tę sumę. Tymczasem jak donosi wprost.pl, jedno z popularnych biur podróży oferuje wyjazd do Złotych Piasków w Bułgarii za 1200 złotych. Tygodniowy pobyt zaplanowany jest od 25 lipca do 1 sierpnia tego roku, tak też wszyscy chętni mają kilkanaście dni na spakowanie walizek i załatwienie wszystkich formalności. Co zawiera się w cenie? 

  • 7 noclegów w trzygwiazdkowym hotelu,
  • śniadania na miejscu,
  • przelot w obie strony.

Ośrodek, choć pochwalić się może wyłącznie trzema gwiazdkami, cieszy się dobrymi opiniami wśród turystów. Jego atutem jest położenie blisko popularnych plaż, bo zaledwie 400 metrów dalej możemy wypoczywać na plaży Kabakum, czy Journalist. Warto się jednak spieszyć, bo oferta jest na tyle oblegana, że niedługo może zabraknąć miejsc. 

Pogoda w Bułgarii. Turyści kochają to miejsce za klimat

Dlaczego warto wybrać się do Bułgarii? Jej niezaprzeczalnym atutem jest klimat umiarkowany ciepły oraz kontynentalny. Dzięki temu latem jest tam zawsze ciepło i przyjemnie. Będąc na miejscu lepiej spodziewać się upałów powyżej 30 stopni Celsjusza. Te są jednak o wiele bardziej znośne niż w polskich miastach, gdzie brak morskiej bryzy. Do walizki warto spakować jednak kapelusz lub czapkę, krem z filtrem i okulary przeciwsłonecznie. Jeśli wybieramy się na samo wybrzeże Bułgarii, wieczory mogą bywać chłodne ze względu na morze. Jednak po całym dniu upału może być to przyjemne doświadczenie, a sweterki i bluzy nie okażą się konieczne.

Turyści kochają jednak nie tylko klimat w znaczeniu dosłownym. To, co czyni Bułgarię tak atrakcyjnym kierunkiem turystycznym, to również mieszkańcy i atmosfera panująca w kurortach. Ludzie na miejscu są mili i pomocni, a z większością uda nam się porozumieć po angielsku lub rosyjsku. Warto zainteresować się także lokalną kuchnią. Bułgarskie potrawy to idealna mieszanka kuchni rosyjskiej, bałkańskiej i dalekowschodniej. Smakosze będą mieli tu raj na ziemi, podobnie jak imprezowicze. Złote Piaski słyną z tego, że są doskonałą destynacją dla młodych ludzi, którzy wakacje pragną spędzić na szalonej zabawie.

Co warto zobaczyć na miejscu? Tych punktów na mapie nie omijaj

Co robić będąc w Złotych Piaskach? Przede wszystkim plażować i imprezować. Jeśli jednak znudzi nas wakacyjne lenistwo i głośna muzyka, w pobliżu znajdzie się masa atrakcji, która urozmaici wyjazd. Zaledwie 17 kilometrów od kurortu znajduje się Warna, w której znajduje się uwielbiane przez turystów delfinarium. To świetna atrakcja, w szczególności dla dzieci. Pasjonaci historii i muzeów odnajdą się za to w Muzeum Medycyny. W XIX wieku mieścił się tam szpital. Dziś elementy jego wnętrza oraz stare sprzęty można podziwiać na skrupulatnie przygotowanych ekspozycjach.


Innym punktem wartym odwiedzenia jest zdecydowanie Aładża. To klasztor skalny, który znajduje się w jaskini, a w jego pobliżu znajdują się również skalne katakumby. To atrakcja zdecydowanie dla tych, którzy kochają piesze wycieczki i czas spędzony na łonie natury. Gdy jednak zmęczymy się zwiedzaniem, możemy ponownie wylegiwać się na piaszczystych, bułgarskich plażach.

Więcej o: