Plaże nudystów: Bułgaria. Gdzie szukać miejsc dla naturystów?

Plaże nudystów. Bułgaria od kilku lat jest kierunkiem chętnie wybieranym przez turystów. Popularne kurorty zachęcają możliwością odpoczynku na rozległych, piaszczystych plażach, na których dostępne są miejsca przeznaczone tylko dla wybranych. Naturyści, bo o nich mowa, chętnie wybierają Bułgarię jako miejsce odpoczynku. Sprawdź, gdzie znajdują się popularne plaże nudystów w tym kraju.

Naturyzm Bułgaria. Jak mieszkańcy reagują na nagość na plażach?

Plaże nudystów w Bułgarii nie są niczym nowym. Na wstępie przyjrzyjmy się stosunkowi Bułgarów do zjawiska, jakim jest naturyzm. Bułgaria jest pod tym kątem bardzo tolerancyjnym krajem. Nagość na plażach nie wzbudza negatywnych emocji i nie jest piętnowana. Turyści szukający możliwości plażowania bez ubrań, chętnie wybierają właśnie ten kraj, ponieważ słynie on ze swojego liberalnego podejścia. Plaże naturystów są zazwyczaj oznaczone, ale osoby odwiedzające Bułgarię podkreślają, że osoby plażujące bez ubrań wśród plażowiczów tekstylnych, to nie jest odosobniony przypadek i zdarza się dosyć często. 

Plaże naturystyczne w Bułgarii. Charakterystyka miejsc

Plaże naturystyczne w Bułgarii można znaleźć w obrębie popularnych kurortów. Linia brzegowa wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego w Bułgarii liczy niespełna 400 km i jest dosyć zróżnicowana. Oprócz zagłębia przybrzeżnych hoteli, restauracji, barów i miejsc rozrywki znajdują się tam także miejsca "dzikie", odosobnione, które stanowią doskonałą lokalizację dla miłośników plażowania bez ubrań. To właśnie charakterystyka wybrzeża sprawia, że naturyści mogą się tu poczuć swobodnie i do woli korzystać z preferowanego przez siebie sposobu odpoczynku. 

Primorsko: plaża nudystów w towarzystwie wydm

Popularnym kierunkiem, polecanym na formach internetowych dla miłośników naturyzmu, jest Primorsko. Plaża nudystów położona jest tam między dwiema plażami tekstylnymi. Turyści doceniają urokliwą lokalizację miejsca, kryjącego się wśród piaszczystych wydm. Jest to więc doskonałe miejsce na wypoczynek i relaks na łonie natury. Na plaży w miejscowości Primorsko mieści się bar, który jest otwarty także dla nagich gości. 

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Złote Piaski: plaże nudystów w popularnym kurorcie

Miejscem często wybieranym przez osoby odwiedzające Bułgarię, są Złote Piaski. Plaże nudystów w tym popularnym kurorcie zazwyczaj ulokowane są w sąsiedztwie głównych plaż, dlatego dostęp do nich jest dosyć łatwy. W którą stronę powinny się udać osoby szukające plaży nudystów w okolicy Złotych Piasków?  

Złote Piaski: plaża nudystów przy porcie

Rozległość i wyjątkowa piaszczystość, to cechy, jakimi może pochwalić się kurort Złote Piaski. Plaża nudystów w tej popularnej miejscowości turystycznej mieści się na samym końcu, za portem morskim. Plaża naturystów w Złotych Piaskach oddzielona jest od reszty piaszczystego terenu ogrodzeniem. Zawieszony jest na nim baner informujący, że jest to teren przeznaczony dla plażowiczów beztekstylnych. 

Bułgaria Złote Piaski plaża nudystów — jak wygląda teren za ogrodzeniem?

Bułgaria Złote Piaski. Plaża nudystów w tym kurorcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Jest to niewielki teren, a z relacji osób, które odwiedziły to miejsce, można wywnioskować, że w sezonie jest tam naprawdę tłoczno. Na końcu plaży znajduje się knajpka serwująca zimne napoje i piwo, można także skorzystać z opcji masażu na plaży. 

Bułgaria Słoneczny Brzeg. Plaża nudystów w okolicy Cacao Beach

Jakie jeszcze miejsca oferuje nudystom Bułgaria? Słoneczny Brzeg — plaża naturystów w tym regionie znajduje się m.in. w okolicy popularnej plaży Cacao. Aby do niej dotrzeć, należy kierować się w stronę miasta Nesebyr. Plaża nudystów położona jest tuż przy ujściu niewielkiej rzeki do morza. Łatwo do niej trafić, ponieważ jest to miejsce oznaczone na mapie.

Słoneczny Brzeg: plaża nudystów nieopodal piaszczystych wydm w Nesebyr

Jakie jeszcze miejsca można polecić turystom odwiedzającym Słoneczny Brzeg? Plaża nudystów znajduje się także po drugiej stronie półwyspu Nesebyr, idąc od strony Słonecznego Brzegu. Ulokowana jest nieopodal punktu widokowego na wydmach, gdzie podziwiać można bajeczny wschód słońca. Plaża nudystów w Nesebyr nie jest duża, ale miłośnicy opalania nago polecają to miejsce i doceniają jego malowniczy klimat.

Słoneczny Brzeg — plaża naturystów przy Sveti Vlas

Gdzie jeszcze mają swoje zakątki naturyści odwiedzający Słoneczny Brzeg? Plaża naturystów znajduje się także w drodze ze Słonecznego Brzegu do miasta Sveti Vlas. W porównaniu do innych plaż naturystów w Bułgarii jest dosyć szeroka i rozległa. Wypoczywają na niej nie tylko naturyści, ale też tekstylni, choć ich obecność na plaży jest raczej znikoma.     

Zobacz też: Polskie grzeszki nad Bałtykiem to nie wyjątek. Za granicą może być gorzej. "Daj spokój, to był dramat"

Więcej o: