"Malediwy Europy" to istny raj dla turystów. Piaszczyste plaże, turkusowa woda i cisza kuszą Polaków

Tegoroczny sezon turystyczny można już uznać za otwarty. Po majówce zaczęło się wielkie odliczanie dni do wakacji. Cieszą się nie tylko dzieci, ale i dorośli, którym marzy się rajski odpoczynek. Dla tych, którzy jeszcze nie zarezerwowali sobie wczasów, polecamy Albanię, a dokładniej miejscowość Ksamil, którą potocznie nazywa się europejskimi Malediwami.

Brytyjska tiktokerka The Travel Mum podzieliła się ostatnio na swoim profilu filmikiem z wakacji. Choć krajobraz, jaki pokazała był iście rajski, to okazało się, że aby go zobaczyć, nie trzeba było wcale podróżować na drugi koniec świata. Wręcz przeciwnie! Kobieta udała się na południe Europy, do słonecznej Albanii.

Zobacz wideo Zamiast kupować, sam zrób sobie torbę plażową. Możesz wykorzystać ręcznik albo koszulkę!

"Malediwy Europy" - raj dla turystów spragnionych relaksu w otoczeniu pięknych widoków

Piaszczyste plaże, czysta, turkusowa woda i słoneczna aura - tak większość ludzi opisałaby Malediwy. Wielu marzy o podróży na azjatycki archipelag, jednak mało kto wie, że Europejczycy mogą podziwiać równie piękne widoki na południu kontynentu. 

Albania stanowi popularny kierunek turystyczny dla Polaków. Wybierana jest ze względu na liczne atrakcje, piękne krajobrazy, historyczne miasta i stosunkowo niskie ceny. Choć turyści zwykle korzystają z usług największych kurortów, to dziś polecamy przyjrzeć się miejscowości Ksamil. To właśnie tam znajdują się w opinii The Travel Mum i wielu innych turystów najlepsze plaże Europy, a nawet i świata. 

Jedna z najpiękniejszych plaż Albanii. Idealna na wakacje 2023

Kurort Ksamil położony jest na południowym krańcu wybrzeża Albanii, między Morzem Jońskim a Jeziorem Butrinti. Leży tylko 24 km od granicy z Grecją. Dominuje tam bujna, różnorodna roślinność. Za sprawą swoich lazurowych wód, ognistych zachodów słońca oraz rajskich pejzaży został nazwany "Malediwami Europy" lub "albańskimi Karaibami". 

Do tej bajkowej scenerii najszybciej dotrzemy z Polski drogą powietrzną. Operatorzy tanich linii lotniczych przeniosą nas tam z Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia i Katowic. W środku sezonu, czyli w lipcu i w sierpniu można tam spotkać spore tłumy, ale poza sezonem miasto oferuje podróżnym ciszę, spokój i szansę na relaks w kameralnym gronie. Będąc w Ksamil, można się przy okazji wybrać na pobliską wyspę Korfu, która ma do zaoferowania podobnie rajskie warunki.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: