Dom pielgrzyma w Rzymie. Sprawdź adresy i ceny noclegów

Dom pielgrzyma w Rzymie to jeden z popularnych i chętniej wybieranych przez turystów obiektów na zakwaterowanie. Domy pielgrzyma prowadzone są przez siostry zakonne, które oprócz noclegu w przystępnych cenach, oferują także możliwość wykupienia posiłków przygotowywanych na miejscu. Poznaj adresy oraz ofertę polskich domów pielgrzyma w stolicy Włoch.

Polski dom pielgrzyma w Rzymie — lista obiektów

Dom pielgrzyma w Rzymie to cel podróży wielu pielgrzymów, ale nie tylko. Rzym jest miejscem, gdzie ceny noclegów bywają wygórowane, dlatego szukający możliwości taniego zakwaterowania trafiają także do domów pielgrzymich. Gdzie znaleźć polski dom pielgrzyma w Rzymie?

 • Dom Polski Jana Pawła II, adres: Via Cassia 1200
 • Dom Pielgrzyma u Sióstr Urszulanek, adres: via del Casaletto 541
 • Dom Pielgrzyma u Sióstr Pallotynek, adres: via delle Mura Aurelie 7b
 • Dom Pielgrzyma u Sióstr Elżbietanek, adres: via dell’Olmata 9

Dom pielgrzyma w Rzymie Via Cassia — obiekt poświęcony Janowi Pawłowi II

Dom pielgrzyma w Rzymie Via Cassia to najbardziej popularny tego typu polski obiekt w stolicy Włoch. Budynek mieszczący się przy Via Cassia 1200 został zakupiony przez Polonię i ofiarowany Janowi Pawłowi II. Wnętrza obiektu wypełnione są pamiątkami, nawiązującymi do pontyfikatu papieża-Polaka. Dom pielgrzyma zapewnia swoim gościom nie tylko zakwaterowanie i wyżywienie, ale również opiekę duszpasterską, a także pomoc w zwiedzaniu miasta. W ofercie znajdują się wycieczki jednodniowe do miejsc związanych z polską historią m.in. do Monte Cassino, ale także pielgrzymki (np. do Asyżu) oraz wypady do miejsc typowo turystycznych, jak np. do Tivoli. Jak kształtują się ceny za pobyt w domu pielgrzyma Via Cassia? Koszt pobytu zależy od standardu pokoju oraz tego, czy planujemy wyjazd w sezonie, czy poza nim. W sezonie wysokim tj. od maja do września zapłacimy:

 • za pokój jednoosobowy z łazienką - 45€ za dobę 
 • za pokój dwuosobowy z łazienką - 70€ za dobę
 • za pokój trzyosobowy z łazienką - 95€ za dobę 
 • za pokój czteroosobowy z łazienką - 120€ za dobę

Do podanych cen należy doliczyć opłatę turystyczną w wysokości 3,5€ od osoby za dobę. Z opłaty zwolnione są dzieci poniżej 10. roku życia. W obiekcie istnieje możliwość wykupienia posiłków. Koszt śniadań to 6,5€, natomiast obiadokolacji - 20€.

Zobacz wideo Polska najlepsza! Krynica Morska, Sztutowo i Stegna kojarzą wam się tylko z plażowaniem? To nie uwierzycie, co tam jeszcze można robić [TRIP WE DWOJE]

Dom pielgrzyma w Rzymie. Ceny noclegów u Sióstr Pallotynek

Przy Via delle Mura Aurelie 7b mieści się kolejny dom pielgrzyma w Rzymie. Ceny noclegów uzależnione są od standardów pokoi. Głównym czynnikiem wpływającym na kwotę jest to, czy łazienka przynależy do pokoju, czy trzeba korzystać z łazienek ogólnodostępnych na korytarzach. Jakimi pokojami dysponuje obiekt i jak kształtują się ceny?

 • pokój jednoosobowy z łazienką - 65€
 • pokój jednoosobowy z łazienką na korytarzu - 58€
 • pokój  dwuosobowy z łazienką - 98€
 • pokój dwuosobowy z łazienką na korytarzu - 90€
 • pokój trzyosobowy z łazienką - 118€

Do podanych kosztów również należy doliczyć opłatę turystyczną, tj. wspomnianą wyżej kwotę 3,5€ za osobę/dzień. Dom pielgrzyma u sióstr Pallotynek oferuje pomoc w transferze na i z lotniska. Swoim gościom zapewnia także możliwość kupienia biletów na środowe audiencje papieskie, a także innych wydarzeń liturgicznych z jego udziałem.

Noclegi w Rzymie. Dom pielgrzyma przy via del Casaletto 541

Jakie jeszcze są warte polecenia noclegi w Rzymie? Dom pielgrzyma prowadzony przez Siostry Urszulanki. Ceny za pobyt w obiekcie są ustalane indywidualnie, ale gospodynie zapewniają, że są one przystępne. Najlepiej zadzwonić i dowiedzieć się o indywidualną wycenę pobytu. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę, do wspólnej dyspozycji gości pozostaje piękny ogród i pokój spotkań, gdzie można się zrelaksować. Dom pielgrzyma prowadzony przez siostry Urszulanki zachęca gości swoją lokalizacją. Przy obiekcie znajduje się przystanek autobusowy, skąd w 20 minut można dojechać na plac Św. Piotra i stamtąd rozpocząć zwiedzanie Rzymu śladami najbardziej znanych atrakcji turystycznych. Obiekt dysponuje własną stołówką, gdzie serwowane jest domowe jedzenie. 

Polski dom pielgrzyma w Rzymie. Ceny pobytu u Sióstr Elżbietanek

Kwatera u sióstr Elżbietanek to kolejny polecany polski dom pielgrzyma w Rzymie. Ceny noclegów nie są co prawda oficjalnie podane na stronie internetowej, ale obiekt zbiera wiele pozytywnych opinii od zadowolonych gości, dlatego na pewno warto dowiedzieć się, jak kształtuje się jego oferta. Dom pielgrzyma prowadzony przez siostry Elżbietanki ma bardzo ciekawą lokalizację. Położony jest na wzgórzu Eskwilin i może poszczycić się okazałym tarasem, skąd można podziwiać piękną panoramę Rzymu. Do dyspozycji gości pozostaje ogród, gdzie można zrelaksować się w towarzystwie bujnej roślinności oraz kilku gatunków zwierząt. Obiekt usytuowany jest w centrum miasta, dlatego nie ma konieczności poruszania się komunikacją miejską, a największe atrakcje znajdują się stosunkowo blisko.

Zobacz też: Zła wiadomość dla turystów wybierających się do Rzymu. Już wkrótce będą mieli więcej wydatków

Więcej o: