Bajeczne scenerie na wyciągnięcie ręki. Te miejsca w Hiszpanii warto odwiedzić choć raz w życiu

Hiszpania to jedno z ulubionych miejsc na europejskie wakacje. Turyści uwielbiają ją za piaszczyste plaże, prażące promienie słoneczne i niezwykłą atmosferę. Można tam znaleźć też wiele intrygujących lokalizacji, które z pewnością sprawią, że serce zabije wam mocniej. Poznajcie niektóre z nich.

Tętniący życiem Madryt, barwna Barcelona czy idealna do błogiego wypoczynku Malaga przyciągają każdego roku miliony turystów. Jednak poza odwiedzaniem najpopularniejszych atrakcji Hiszpanii, warto się nieco zgubić w tamtejszych niezwykle fotogenicznych uliczkach, szczególnie w Andaluzji. Podpowiadamy, gdzie wykonacie zdjęcia niczym z jednego z podróżniczych magazynów. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jerez de la Frontera. Te miejsca w Hiszpanii warto odwiedzić

Niewątpliwie wyjątkowym miejscem jest andaluzyjskie miasto Jerez de la Frontera, położone w południowo-zachodniej Hiszpanii. To właśnie tutaj znajdziecie wyjątkową uliczkę Calle Ciegos - przepiękną aleję porośniętą winoroślą i otoczoną urokliwymi białymi domkami. To malownicze miejsce często gości na listach najpiękniejszych ulic na świecie i zachwyca turystów z całego świata.

 

Hiszpańskie "must-see". Puente Nuevo

W Andaluzji znajdziecie również niezwykłe miasto Ronda położone po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevín. Miejscowość jest znana przede wszystkim za sprawą znajdującego się tam monumentalnego mostu Puente Nuevo.

Co ciekawe dawniej nad jego centralnym łukiem mieściło się więzienie. Z jego okna wyrzucano schwytanych przeciwników wprost na skały dna wąwozu El Tajo. Dziś jest to jedno z najchętniej fotografowanych miejsc w Hiszpanii. 

 

Magiczna Hiszpania - Setenil De Las Bodegas

Jeśli chcecie poczuć się jak w bajce, koniecznie wybierzcie się do Setenil De Las Bodegas, czyli miejscowości położonej 18 km od Rondy. Miejsce to jest znane jako miasto wykute w skale! Czekają tu na was charakterystyczne białe domki, z których wiele ukrytych jest pod skałami i jaskiniami. To strzał w dziesiątkę dla osób poszukujących nietypowego krajobrazu i unikalnej atmosfery. 

 
Więcej o: