Przenieś się do magicznego świata czarodziei. Te miejsca powinien odwiedzić każdy fan Harry'ego Pottera

Miłośnicy serii o Harrym Potterze uwielbiają podążać śladami głównych bohaterów. Odwiedzają wyjątkowe lokalizacje, w których choć przez chwile mogą przenieść się do magicznego świata czarodziejów. Gdzie wybierają się prawdziwi fani?

Niewiele serii powieści odniosło tak ogromny sukces jak tomy o Harrym Potterze. Stały się ona idealną scenerią dla ośmiu filmów, które również zyskały nie tylko podziw publiczności, ale i uznanie krytyków. Nic więc dziwnego, że tak wielu fanów chce odwiedzać związane z nimi miejsca. Co ważne, duża część lokalizacji jest otwarta dla publiczności, a nawet posiada eksponaty związane ze światem czarodziei. 

Zobacz wideo Wszyscy wiemy, jak zmienili się główni bohaterzy "Harry'ego Pottera". Drugoplanowych postaci dziś nie poznacie!

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Te lokalizacje z Harry’ego Pottera warto zobaczyć na własne oczy

Fani serii o młodych czarodziejach doskonale znają słynny peron 3 i 3/4. To właśnie tam Harry i jego ekipa magicznie dostawali się przez ścianę, by wsiąść do pociągu Hogwart Ekspres. Sceny kręcono między peronami 4 i 5, na stacji King's Cross w Londynie, gdzie obecnie tłumnie wybierają się turyści. Mogą zrobić tam pamiątkowe zdjęcie z wózkiem bagażowym, znakiem peronu, a nawet różdżką i szalikiem ulubionego domu. 

Jednym ze znanych miejsc jest również dom Dursleyów, w którym główny bohater mieszkał w komórce pod schodami. W rzeczywistości posiadłość znajduje się przy ulicy 12 Picket Post Close w mieście Bracknell. Po tym jak Warner Bros musiał płacić mieszkańców za nagrywanie w okolicy, zdecydował się na zbudowanie repliki w swoim studiu. 

Magiczny świat Harry'ego Pottera

No właśnie, skoro o studiu mowa, pod Londynem mieści się prawdziwa gratka dla wielbicieli twórczości J.K Rowling. Znajdziemy tam Warner Bros Studio, w którym znajdziecie plany filmowe, a także liczne rekwizyty wykorzystywane w filmach. 

Podczas pobytu w Anglii warto również odwiedzić Zamek Alnwick. To na jego terenie młodzi czarodzieje odbyli swoją pierwszą lekcję latania na miotle. Sceny rozgrywające się w Hogwarcie kręcono także w takich miejscach jak Katedra w Durham, Katedra w Gloucester, Christ Church college czy Wiltshire.

Nie tylko Wielka Brytania

Nie wszyscy wiedzą, że Harry Potter nie był kręcony jedynie na Wyspach Brytyjskich. Seria powstawała także w Norwegii - we wioskach Bjorli oraz Lesjaskog. To właśnie tam bohaterowie podróżowali na ośnieżonej linii kolejowej Raumabanen. Teraz wielu turystów podążających śladami serii co roku podróżuje tą niezwykłą trasą, napawając się przepięknymi widokami. 

Więcej o: