Ta niewielka wyspa podbiła serca Polaków. Szok, ile przybyło nas tam w ostatnim czasie

Wielu Polaków chętnie planuje zagraniczne wyjazdy jeszcze przed rozpoczęciem letnich wakacji. Dzięki temu możemy cieszyć się wyjątkową pogodą i popularnymi atrakcjami, unikając ogromnych tłumów. Jednym z często wybieranych przez nas kierunków jest m.in. Cypr - to właśnie tutaj w ostatnim czasie wypoczywała imponująca liczba polskich turystów.

Cypr to niewielki wyspiarski kraj położony we wschodniej części Morza Śródziemnego, zaledwie 70 km na południe od Turcji. To właśnie tutaj na turystów czekają piaszczyste plaże, turkusowa woda, starożytne zabytki, a także świetna pogoda. Nic więc dziwnego, że tak wielu Polaków wybiera ten kraj na upragniony urlop - nie tylko latem. W marcu byliśmy jednym z najczęściej wybierających się tu narodów. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Turystyczny sukces Cypru 

We wtorek, 18 kwietnia Cypryjski Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące tamtejszej turystki. Jak się okazuje, w pierwszym kwartale 2023 roku kraj odwiedziło 393 893 turystów. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich 244 705, co oznacza aż 61-procentowy wzrost. O dużym sukcesie turystycznym można mówić też w marcu. Wówczas na Cypr przyleciało 184 263 podróżnych, czyli o 43 proc. więcej niż 2022 roku. 

Polacy chętnie latają na Cypr

W marcu wyspa była najbardziej oblegana przez turystów z Wielkiej Brytanii. Zgodnie z najnowszymi danymi wybrało się tu aż 62 282 Brytyjczyków, dzięki czemu stanowili 33,8 proc. wszystkich przyjazdów. Na drugim miejscu znalazł się Izrael (12,4 proc.), a na trzecim Grecja (8,2 proc.). Tuż za podium uplasowała się Polska - w marcu urlop na Cyprze zaplanowało ponad 14 tys. Polaków (7,6 proc.). Czołową piątkę zamknęły Niemcy stanowiący 7 proc. przyjezdnych. 

Zdecydowana większość turystów (71,6 proc.) wybrała się na wyspę w celach wypoczynkowych. Pozostali odwiedzali krewnych i znajomych, a także odbywali wizyty służbowe. Czy wyspa stanie się jeszcze popularniejszym miejscem na odpoczynek wśród Polaków? To okaże się w najbliższych miesiącach.

Więcej o: