Gdzie na wakacje w czerwcu? W tych miejscach z pewnością uda Ci się odpocząć!

Gdzie na wakacje w czerwcu? Czerwiec to pierwszy letni miesiąc, który wciąż niewielu kojarzy się jednak z urlopem. A szkoda, bo na początku sezonu w wielu miejscach można zarezerwować wczasy w przystępnych cenach. Sprawdź, gdzie wybrać się w czerwcu na upragniony wypoczynek.

Gdzie na wakacje w czerwcu? Dlaczego warto wybrać się na urlop właśnie wtedy?

Gdzie na wakacje w czerwcu zastanawia się każdy, kto nie przepada za zbyt wysokimi temperaturami, ale lubi ciepło albo szuka okresu wyjazdowego tuż przed sezonem. Największy ruch jest bowiem w większości kurortów i znanych wakacyjnych miejscowości w lipcu i sierpniu. Wtedy też dzieci mają wakacje i pojawiają się wyjazdy rodzinne. Z wolnego korzystają też studenci. Robi się więc tłoczno, a nie wszystkim takie warunki odpowiadają. W takim wypadku wyjazd w czerwcu jest bardzo dobrym pomysłem.

Kiedy zaczynają się wakacje w czerwcu 2023?

Dla zdecydowanej większości turystów podróżujących z rodziną wyznacznikiem tego kiedy zaczynają się wakacje jest dzień zakończenia roku szkolnego przez dzieci, a także moment kiedy rozpoczynają coroczny urlop wypoczynkowy. Tak więc wakacje w czerwcu 2023 rozpoczynają się dla dzieci i młodzieży w dniu 23 czerwca. Część osób będzie więc zapewne chciała wykorzystać ostatni tydzień tego miesiąca na pierwsze wyjazdy z dziećmi. Jeśli natomiast chce się zdążyć przed sezonem, trzeba się zmieścić w początkowych tygodniach czerwca, przed końcem roku szkolnego.

Czy wakacje w czerwcu to na pewno dobry pomysł?

Jeśli ma się możliwość skorzystania z wolnego od pracy w tym czasie, to wakacje w czerwcu są bardzo dobrym pomysłem. Jak już wspomniano, jest to moment tuż przed sezonem, więc nie ma jeszcze tłoku, ale większość atrakcji jest już gotowa na przyjęcie turystów. Poza tym ceny również są bardziej atrakcyjne, więc można trochę zaoszczędzić. Dodatkowo w znacznej części południowej Europy jest to czas jeszcze przed największymi upałami, choć gdzieniegdzie temperatury są już dość wysokie. Jest to więc także odpowiedni czas na wyjazd dla osób, które z różnych względów nie mogą korzystać z wakacyjnych atrakcji przy intensywnych upałach. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Tanie wakacje w czerwcu — gdzie pojechać?

Jeśli planujemy wypoczynek w Polsce, to warto rozważyć kierunek nadmorski. W tym czasie w ośrodkach nie ma jeszcze tłoku. Dopiero powoli budzi się tu życie turystyczne. Można więc spokojnie skorzystać z wielu atrakcji, gdzie później nastąpi "oblężenie" turystów. Nawet sama plaża będzie bardziej przystępna. Podobnie dobrym wyborem są góry na wakacje w czerwcu. Gdzie jeszcze można pojechać? Na pewno za granicę, bo oferty w hotelach są wówczas w mocno atrakcyjnych cenach, których nie znajdziemy z pewnością w szczycie sezonu. Niestety zmiany w branży turystycznej, jakie nastąpiły po okresie pandemii sprawiły, że nie warto czekać na tzw. oferty last minute. Najkorzystniej obecnie jest zarezerwować wyjazd z dużym wyprzedzeniem — wówczas istnieje szansa na znalezienie bardzo atrakcyjnej oferty. Najlepszymi kierunkami zaś, które często mają bardzo dobrą cenę, są m.in. Kreta, Cypr, Turcja, Bułgaria lub Grecja.

Gdzie najlepiej udać się na wakacje w czerwcu? 

W tym czasie jest już ciepło praktycznie w większości krajów na południu naszego kontynentu. To właśnie te kierunki kojarzą się ze słoneczną i piękną pogodą oraz udanym wypoczynkiem. Wśród nich wymienić można Włochy, wyspę Kretę, Chorwację lub Hiszpanię. Równie atrakcyjny, ale znacznie bardziej egzotycznym miejscem jest Egipt. Czy jeszcze są jakieś miejsca, gdzie najlepiej na wakacje w czerwcu? Tak! Kolejnym wartym zobaczenia miejscem jest Majorka lub Cypr. Wśród topowych kierunków wymieniane też są Zanzibar, Portugalia i Dominikana. Jest więc w czym wybierać.

Gdzie na wakacje w czerwcu z rodziną lub znajomymi? Sporządź listę priorytetów!

To gdzie na wakacje w czerwcu wybrać się z rodziną czy przyjaciółmi zależy głównie od naszych indywidualnych preferencji. W niektórych z wymienionych powyżej krajów w tym czasie jest już bardzo gorąco. W innych zaś jeszcze nie panują upały, a jest przyjemnie ciepło. Dokonując więc wyboru, gdzie na wakacje w czerwcu, trzeba wziąć pod uwagę np.:

  • jaką temperaturę lubimy,
  • czy nie przeszkadza nam tłok, czy jednak preferujemy bardziej odosobnione miejsca,
  • w jaki sposób planujemy spędzać czas: aktywnie, zwiedzając, czy "na leżaku przy basenie",
  • czy chce się udać do egzotycznych krajów, czy też wystarczą inne klimaty europejskie,
  • jakim budżetem dysponujemy — czy bierze się pod uwagę tylko tanie oferty, czy też różne dostępne na rynku
  • czy udajemy się tam z rodziną, a zwłaszcza z dziećmi, czy też samodzielnie lub tylko ze znajomymi,

Wszystkie te kwestie, jak i inne, mogą determinować nasz wybór. Każdy musi bowiem sam zdecydować, jakie kryteria są dla niego kluczowe przy wyborze odpowiedniej oferty.

Zobacz też: Widoki jak w Toskanii 20 minut drogi od Krakowa. "Kolejny cud Polski"

Więcej o: