Planujesz wakacje w Chorwacji? Wiemy, jaką wyspę warto wybrać. Znajdziesz ustronne plaże i atrakcje [TOP 4]

Wakacje w Chorwacji to kierunek chętnie wybierany nie tylko przez Polaków. W tym roku jednak należy pamiętać, aby zabrać ze sobą nieco gotówki w nowej walucie. Zdradzamy także, które wyspy warto zobaczyć. Ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Zobacz wideo Czy widać wzrost cen w Chorwacji po wprowadzeniu euro? Pytamy mieszkającego tam polskiego studenta

Chorwacja 2023 będzie nieco inna niż do tej pory. Wszystko za sprawą nowej waluty, która została włączona do tamtejszego obiegu. Zatem jadąc na wakacje, warto pamiętać, aby zabrać ze sobą euro, a nie tylko kuny. Dokąd pojechać, aby cieszyć się udanym wypoczynkiem?

Wakacje w Chorwacji. Te wyspy są oazą spokoju

Wyjeżdżając na wakacje, mamy zróżnicowane cele. Jedni szukają ciekawej rozrywki, dzięki której odrywają się od codzienności. Inni chcą po prostu ciszy i spokoju. Dlatego planując wyjazd do Chorwacji, warto poszukać odpowiedniej wyspy, która dostarczy oczekiwanego poziomu relaksu.

Korcula, wyspa nazywana małym Dubrownikiem. Malownicza i spokojna. Idealne miejsce dla wszystkich potrzebujących wyciszenia. Na wyjątkowym lądzie otoczonym Morzem Adriatyckim znajduje się urocze miasteczko. Tamtejsza architektura przeniesie nas do epoki mezolitu i neolitu. Idealna lokalizacja na wypoczynek i zwiedzanie bez zgiełku i tłumów.

 

Kolejna wyspa z małymi i ustronnymi plażami ukrytymi pomiędzy skałami to Pag. Miejscowa ludność liczy zaledwie osiem tysięcy mieszkańców. Dlatego można spokojnie odetchnąć od tłumów.

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Chorwackie wyspy pełne atrakcji. Tu nie ma czasu na nudę

Chorwacja słynie nie tylko z możliwości odpoczynku w ustronnych lokalizacjach. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu również znajdą coś dla siebie. Przykładem są dwie opisane poniżej wysepki.

Po pierwsze Hvar, to długa i wąska wyspa o górzystym wybrzeżu. Słynie z bogactwa i różnorodności pod kątem historycznym, kulturowym i przyrodniczym. Choć tutaj przybywa nieco więcej turystów niż na poprzednio wymienione wyspy, to nadal nie są to tłumy. A to duży plus. Miasteczko Hvar uznawane jest za miejsce, które nigdy nie zasypia. Wieczorami i nocą można wybrać się na różnorodne imprezy organizowane na plażach, lub klubach.

W ciągu dnia można podziwiać nie tylko lokalną architekturę, ale spotkać także lawendowe pola, winnice, czy stare drzewa oliwne.

 

Wyspa Krk zwana złotem regionu i uznana za kolebkę chorwackiej kultury. Krk może pochwalić się zróżnicowaną rzeźbą terenu. Przez co spacery nigdy nie będą nudne. Chcąc poznać ten kraj, wystarczy skorzystać z bogatej oferty lokalnych atrakcji. Pyszne jedzenie, cenne zabytki i bogate życie nocne przyciąga wielu turystów. 

 
Więcej o: