Oscary 2023. Gdzie odbywa się 95. ceremonia wręczenia statuetek? To tutaj jest "czerwony dywan"

W Los Angeles emocje już sięgają zenitu. W nocy z 12 na 13 marca 2023 r. (czasu polskiego) odbędzie się 95. gala Amerykańskiej Akademii Filmowej, popularnie zwana Oscarami. Gdzie odbędzie się w tym roku rozdanie statuetek?

Ceremonia rozdania nagród filmowych zostanie poprowadzona w nocy z 12 na 13 marca 2023 r. (czasu polskiego). Hollywood przygotowywał się na to wydarzenie od dawna - w końcu mówimy o jubileuszowej, 95. gali Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Zobacz wideo Sandra Kubicka: "Gdybym tak wyszła ubrana na Oscary, byłoby wow. W Polsce wyszło festiwalowo"

Gdzie odbędzie się 95. gala rozdania Oscarów?

Ceny lotów do Los Angeles na ten oskarowy okres są nawet kilkukrotnie wyższe niż normalnie, podobnie też z kosztem hoteli w mieście aniołów. Fani kinematografii tłumnie ruszyli do Kalifornii, by na żywo poczuć atmosferę tego wydarzenia, choć nie będą mieć szansy uczestniczyć w gali na żywo. 

Maroko ponownie przyciąga turystów. Wakacje w 2023 r. - te kierunki zrobią w tym roku prawdziwą furorę

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w Los Angeles, a dokładniej w Dolby Theatre (kiedyś Kodak Theatre), w niedzielę 12 marca 2023 r. o godzinie 20:00 czasu lokalnego. Transmisję w Polsce będzie można oglądać m.in. na Canal+ lub uczestniczyć w informacjach przekazywanych na żywo na portalu Plotek.pl

Oscary 2023. Czerwony dywan w tym roku nie będzie czerwony!

Jak podaje portal apnews.com, po raz pierwszy od 1961 r. dywan, po którym kroczyć będą gwiazdy zaproszone na galę, nie będzie czerwony. Choć kolory dywanu zmieniały się na przestrzeni lat, zawsze był on utrzymany w odcieniach bordo lub czerwieni. Tym razem będzie inaczej.

Gospodarz 95. gali rozdania Oscarów - Jimmy Kimmel, poinformował, że przed Dolby Theatre w Hollywood w Los Angeles, rozwinięty zostanie dywan w kolorze szampańskim.

Myślę, że decyzja o postawieniu szampańskiego zamiast czerwonego dywanu pokazuje, jak bardzo jesteśmy pewni, że nie dojdzie do rozlewu krwi

- powiedział Kimmel podczas konferencji prasowej. Na takie rozwiązanie zdecydowano się, ponieważ wejście do Dolby Theatre będzie osłonięte dachem z powodu warunków atmosferycznych i zastosowanie czerwonego dywanu spowodowałoby, że wewnątrz będzie "za ciemno". 

Oscarowy film za darmo w Warszawie Oscary 2023. Nominowany film można zobaczyć za darmo w Warszawie

Więcej o: