Malediwy - kiedy jechać? Sprawdzamy ceny wymarzonych wakacji i pogodę w różnych miesiącach

Pragniesz zobaczyć Malediwy? Kiedy jechać w to piękne, egzotyczne miejsce? Sprawdź, które miesiące zapewnią Ci najlepsze atrakcje i pogodę, doskonałą do zwiedzania najciekawszych zakątków.

Malediwy: wakacje chłodniejszą porą. Co zobaczyć?

Kiedy wybrać się na Malediwy? Wakacje w tym rejonie najlepiej zaplanować sobie w okresie od grudnia do kwietnia. Wówczas panuje tam pora sucha, co sprawi, że unikniesz gwałtownych opadów deszczu. Powinieneś też wybrać właśnie ten czas, jeśli zależy Ci na krystalicznie czystej wodzie, która umożliwia swobodne zwiedzanie podwodnego świata.

MalediwyMalediwy pexels.com

Każdy, niezależnie od tego, czy woli wylegiwać się na plaży, czy raczej stawia na aktywny wypoczynek, znajdzie na Malediwach coś w sam raz dla siebie. Kraj ten szczyci się wyjątkowo urokliwymi, białymi lagunami, piękną, turkusową wodą oraz miękkim, jasnym piaskiem licznych plaż. To państwo z jedną z najmniejszych stolic na świecie – Male ma zaledwie kilometr szerokości i dwa kilometry długości. Możesz tam zajrzeć przy okazji wyjazdu, jednak miej na uwadze to, że bywa tam dość tłoczno.

Jeśli zależy Ci szczególnie na podziwianiu widoków i odpoczynku w atrakcyjnym wizualnie miejscu, zajrzyj na wyspę Mudhdhoo. To tam znajdują się malutkie roślinne organizmy emitujące wyraziste, błękitne światło, co daje złudzenie miliona gwiazd na plaży.

świecąca plaża, Malediwyświecąca plaża, Malediwy shutterstock.com

Na pewno warte zobaczenia są również domki na wodzie. Możesz odwiedzić jeden z hoteli, znajdujących się na wodzie. Dodatkową atrakcją w wielu z nich jest szklana podłoga, która pozwala na spoglądanie prosto w wodną głębinę.

Malediwy - wakacje w domkach na wodzieMalediwy - wakacje w domkach na wodzie pexels.com

Możesz też postawić na nurkowanie. Wyjątkowo przejrzysta woda zapewni doskonałą widoczność. Podczas zanurzenia można też odwiedzić podwodne jaskinie; w głębinach na nurkujących czekają również efektowne koralowce i liczne wraki statków. Najlepszym miejscem na podwodne wycieczki okaże się z pewnością okolica atolu Ari.

Malediwy: pogoda

Wyjeżdżasz na Malediwy? Pogoda, jeśli decydujesz się na wyjazd w porze suchej, nie powinna Cię niczym zaskoczyć. Choć listopad, grudzień i styczeń to najzimniejsze miesiące w tym kraju, możesz liczyć na średnią dzienną temperaturę powietrza utrzymującą się w okolicy 27 stopni Celsjusza. W marcu i kwietniu będzie jeszcze cieplej. W trakcie pory suchej można liczyć na niską wilgotność powietrza, co sprzyja słonecznej pogodzie, na którą przecież liczysz podczas wyjazdu. W porze deszczowej z kolei, za którą odpowiada monsun południowo-zachodni można doświadczyć nie tylko opadów deszczu, ale i silnych burz czy porywistych wiatrów. Oczywiście, wyprawa w czasie pory deszczowej też nie jest wykluczona – temperatura powietrza nadal powinna sprzyjać wypoczynkowi.

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Malediwy: cena

Marzą Ci się Malediwy? Cena tygodniowej wycieczki w tamte strony jest uzależniona od Twoich oczekiwań. Jeśli chciałbyś zatrzymać się na jednej z miejscowych wysp, by oswoić się z lokalną kulturą i pooglądać piękne widoki, powinieneś zapłacić około 5000 do 7000 zł za osobę. Gdyby natomiast interesował Cię luksusowy wyjazd na Malediwy i chęć skorzystania z domków na plaży czy na wodzie, przygotuj się na zdecydowanie większy wydatek. W hotelu trzy-czterogwiazdkowym zapłacisz od 12 000 do 15 000 złotych za osobę, natomiast jeśli wolałbyś wybrać hotel pięciogwiazdkowy, cena wzrośnie do 16 000 – 20 000 zł za osobę.

Loty na Malediwy

Loty na Malediwy warto rezerwować z dwutygodniowym wyprzedzeniem, by znaleźć korzystną ofertę. Najtaniej powinno być w listopadzie. Warto też wiedzieć, że w celach turystycznych na Malediwach można spędzić nie więcej niż 30 dni. Jeśli ktoś chciałby tam pozostać dłużej, musi uzyskać specjalne zezwolenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jeśli planujesz podróż z Warszawy, musisz wiedzieć, że zwykle lot będzie miał przynajmniej jedną przesiadkę. W sezonie zimowym można natomiast liczyć na bezprzesiadkową podróż.

Wakacje w lutym 2023: Malediwy. Zdjęcie ilustracyjneWakacje w lutym 2023: Malediwy. Zdjęcie ilustracyjne istock / GaudiLab

Zobacz też: Romantyczne miejsca na świecie. Urok tropików i europejskich stolic. Jeden nieoczywisty kierunek

Więcej o: